Her Ay Sipariş Vermek Zorunda mıyım?

Öncelikle işin temeline baktığınızda serbest çalışma olduğunu görürsünüz. Olaya bu kapsamda baktığınızda baskı altına alma, zorlama kesinlikle kabul edilemez. O nedenle her ay sipariş verme, şu paketi alma, şu kadar sipariş verme gibi kurallar o firmanın baskıcı olduğunu göstermektedir. Bu şekilde çalışan hiç bir marka gelecek adına başarılı olması mümkün değildir.

Dünyada 130 ülkede satışı yapılan Avon ürünleri, Türkiye’de 20 yılı aşkın bir süredir faaliyetini göstermektedir. Ürünler, doğrudan satış yöntemi dediğimiz yani mağaza ve satış noktası olmadan temsilciler aracılığıyla katalog üzerinden satışı yapılarak son kullanıcı olan müşterilere ulaşmaktadır. En etkili satış yöntemidir. Hem temsilcilere kazandırıyor hem de ürünler her yere ulaşabiliyor. Temsilci olmak çok kolay olmak ile beraber çoğu kişinin aklına gelen ve temsilci olmaktan korkmasını sağlayan sorular acaba temsilci olursam her kampanya sipariş vermek zorunda kalır mıyım, sipariş vermezsem ne olur, sipariş vermediğimde bir yükümlülük altına girer miyim, temsilciliğim iptal olur mu gibi sorularınızın yanıtını bu yazımda bulacaksınız.

Aylık Sipariş Girişi

Avon’da Her Kampanya Sipariş Vermek Zorunda Değilsiniz!

Evet, arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere temsilci olduğunuzda her kampanyada sipariş vermek zorunda değilsiniz. Hiç sipariş vermezsem ne olur ve hediyelerden nasıl faydalanabilirim derseniz yazımı okumaya devam edin.

Hediye İçin Bir Sonraki Kampanyayı Unutmayın!

Temsilciler Avon kataloğunda bulunan ürünlerin satışını yaparak hem gelir elde eder hem de birbirinden güzel hediyeler kazanır. Hediyeleri kim sevmez ki? Çekiliş ve kura ile değil yapmış olduğunuz satıştan kazanıyorsunuz. Bu hediyeleri ister kendinize isterseniz satışınızı arttırmak için müşterilerinize hediye ederek müşterilerinizi memnun edip daha fazla ürün almalarını sağlayabilirsiniz. Unutmayın her kampanyada farklı hediyeler sizi bekliyor. Yeni temsilcilerin hediye hakkına sahip olmaları için 120TL-275TL arasında satış yapmaları yeterlidir. Hediyelerinizi hemen beklemeyin. Hediye almaya hak kazandığınızda bir sonraki kampanyada vereceğiniz ilk sipariş ile hediyeleriniz gönderilir, bu yüzden hediyelerim gelmedi diye endişe etmeyin. Örnek verecek olursak Şubat ayı kampanyasında kazandığınız hediye Mart ayı kampanyasındaki vereceğiniz sipariş (limiti önemli değil) ile birlikte gönderilir. Mart ayı kampanyasında satış yapmamanız durumunda veya kendinize ürün almadığınızda alacağınız hediye iptal olacaktır.

6 Kampanya Sipariş Vermediğinizde Temsilciliğiniz İptal Olur!

Daha öncede belirttiğim gibi niyetiniz gelir elde etmek ve hediyelere sahip olmak değil ise her kampanyada ürün alma zorunluluğunuz yok. Fakat bu süre boyunca hiç ürün almadığınızda ister yeni temsilci ister eski temsilci olun başarılı veya başarısız hiç farketmez temsilciliğiniz sistem tarafından iptal edilir. Bu durumda ne olur tekrar temsilci olamaz mıyım derseniz tabii ki olabilirsiniz yeniden temsilci başvurusu yapmanız gerekir.

6 Kampanya Ne Kadar Sürer?

Çoğu kişi tarafından 6 ay gibi algılanmaktadır. Bu yanlıştır. Çünkü kimi kampanya 30 gün sürerken kimi kampanya 3 hafta sürebiliyor, buna dikkat etmek gerekir. Bu yüzden katalog üzerinde yazan kampanya tarihlerine dikkat etmek gerekiyor. 6 Kampanya 5 ay – 6 ay arası sürebilmektedir.

Temsilcilik İptal Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Ek iş arayanlar denemek için ve çevresine güvenerek bu işe başlarlar. Bu konuda deneyimleri olmadığından ve çevrelerine de satış yapamayınca hevesleri kaçar. Sitemiz de bulunan Avon Temsilcileri Nasıl ve Ne Kadar Kazanır başlıklı yazımızdaki satış yöntemleri ve tavsiyelerimizi okuyun hem çevrenize hem de diğer yöntemlerle nasıl satış yapabilirsiniz veya satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz öğrenin çok fayda sağlayacaksınız. Günümüz şartlarında satış yapmak özellikle kozmetik sektöründe oldukça kolay. Temsilciliğinizin iptal olmaması için 6 kampanya boyunca en az bir satış yapın veya kendinize ürün alın.

Sipariş Limiti Var mı?

En çok merak edilen sorulardan birisi de Avon’a sipariş verirken bir limit var mı? Bu konuya da hemen açıklık getirelim. Hayır, sipariş limiti bulunmamaktadır. Tek bir ürün dahi satabilir veya kendinize alabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta kargo ücretidir. Kargo ücretini kimse vermek istemez bunun için ücretsiz kargo limitlerini inceleyin ve gönderilmesini istediğiniz ürünler bu limite ulaşamıyorsa arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, tanıdıklarınızın bir ihtiyacı olup olmadığını sorun siparişlerinizi öyle verin ki kargonuz ücretsiz olarak gönderilsin.

10 TL Kargo Ücreti Ödemek Zorunda Kalabilirsiniz

Temsilciliğinizin iptal olmaması için 6 kampanya boyunca bir sipariş girmeniz yeterli demiştik bu bir katalog da olabilir. Katalog fiyatı 3,25TL’dir ve kargo ücreti de 10,00TL dir, toplamda 13,25TL ödersiniz. Bir katalog için yüksek bir kargo ücreti. Ücretsiz kargo için 300TL ürün alımı gerekmektedir. Veya daha az kargo ücretine razıyım derseniz 135TL-300TL arası olan alımlarınızda 1,75TL kargo ödersiniz. Veya Satış liderlerinizin atmış olduğu 39,95TL’den başlayan ücretsiz kargo ile satışa sunulan fırsat paketlerinden de alabilirsiniz. Seçim sizin.

Çalışma sistemini siz kendiniz belirlersiniz
Gönüllü olarak yapılan bir iş olması nedeniyle bazı arkadaşlar ilk etapta firmayı ve çalışma sistemini tanımak için üye olmaktadır. Bu şekilde olaya yaklaştığımızda her zaman beklentimizi karşılamayabilir. O nedenle temsilci olan arkadaşımız herhangi bir ürün almadığında veya satış yapmadığında temsilciliğine son verebilir yada 6 kampanya boyunca devam edebilir.

Tekrardan başvuru yapabilirsiniz
6 Kampanya boyunca hiç bir ürün satın almadığı için sistem tarafından üyeliği iptal edilen arkadaşlar diledikleri zaman tekrardan temsilci olabilirler. Bunun için yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir. Daha önceki sürecinde herhangi bir ödenmemiş borç, fatura vs yoksa tekrardan kabul edilir.
Avon temsilci başvurusu yapmak için aşağıdaki formu doldurun. Sizi arayalım bilgileri teyit edip kaydınızı yapalım aynı gün temsilci olursunuz ve siparişinizi verebilirsiniz. Kayıt ücreti yok!

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

1 Katalog Alsanız Bile Yeter
Temsilci olarak kalmak istiyorum ama satış yapamıyorum derseniz burada şöyle bir çözüm sunabilirim. 6 Kampanyada bir en azından sadece bir katalog bile alsanız 6 kampanya daha uzatmış olursunuz.

Kargo Ücretini Unutmayın
Yukarıda sunduğum seçenek pratik olmasına karşın biraz masraflı olacaktır. Çünkü bir katalog aldığınızda sadece 2,90 TL ödersiniz fakat sipariş tutarınız 120 TL altında kalması nedeniyle 12 TL kargo ücreti ödemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın .

Evet, arkadaşlar durum bu şekilde olup, seçim tamamen size bırakılmıştır. Bu hususta merak ettiğiniz farklı konular varsa aşağıda yer alan yorum formundan sorunuzu iletebilirsiniz.

Saplıklı ve mutlu günler dilerim…

Updated: 27 Nisan 2021 — 15:01

19 Comments

Add a Comment
 1. Siparisimde stok yok ve stok oldugunda gonder secengi var bu secenegi tiklarsam stok oldugunda ayni fiyattan mi gelecek bana

  1. Tabii ki efendim almak istediğiniz ürün stoklara girmesi halinde almak istediğiniz fiyattan gönderilir.

 2. Atmden odeme yapmak istedigimde musteri numaram kullanima kapali olarsk gorunuyor ne yapmam lazim?

  1. Duygu: 3 Kampanya boyunca sipariş vermemeniz halinde temsilciliğiniz ve temsilci numaranız iptal edilir. Bu durumda müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

 3. Üyeliğini iptal etmek istiyorum

  1. Dilay: İstediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

 4. Hediye olarak arzum utu limitini kazandim fakat gelecek aydan siparis veremedim utude bana gelmedi. Simdi bu ay siparis verecegim utu iptal mi olmustur ya da bana gelir mi ?

  1. Sümbül: Hediye kazanıldığında bir sonraki kampanyada mutlaka sipariş verilmeli 2TL’lik bile olsa sipariş verilmediğinde hediyelerde iptal olur.

 5. Temsilciyim 4.katologda hediye icin yapmam gereken satis tutarina ulastim ama hediyem 5. Katolog siparisimde hediyem gelmedi sebep ?

  1. Fatma: Bir kaç kampanya önce AvonPara uygulaması devreye girdi. Sipariş girişi yaparken Hediye veya AvonPara seçiliyor. Eğer Avonpara’yı seçtiyseniz Hediye gelmez. AvonPara’larınızı sisteme giriş yapıp Avon Güzellik Pazarı’na tıklayarak istediğiniz ürünleri seçebiliyorsunuz. Avon Güzellik Pazarı’nda bir önceki kampanyada kazanılan hediyelerde mevcut isterseniz bunlardan seçebilirsiniz.

 6. Üyeliğim iptal oldu temsilci numaramı da hatırlamıyorum kayıtlı olduğum telefon numaramı da iptal ettirdim artik kullanmıyorum borcum olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

  1. Şeyda: Avon müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. 0850 250 28 66

 7. Üyeliğim iptal oldu temsilci numaramı da hatırlamıyorum kayıtlı olduğum telefon numaramı da iptal ettirdim artik kullanmıyorum borcum olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

 8. Temsilci oldumu acaba, yeni yimde

  1. Giljemal: Sadece Türkiye’den temsilci olunabiliyor…

 9. Türkmenistan icin calisan yokmu acaba yardam etseniz… lutfen

  1. Malesef, Türkmenistan’da bulunan bir satış lideri üzerinden temsilci olabilirsiniz.

 10. Yeni temsilci oldum. Sipariş oluşturmakiçin bana katalog gönderilecek mi?

  1. Evin: Katalog ile ilgili satış lideriniz ile görüşebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.