Avon Temsilcileri Nasıl ve Ne Kadar Kazanır?

Merhaba arkadaşlar büyük şehirde yaşıyorsanız tek maaş ile yaşamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Bir de eviniz kira ise geçinmek neredeyse imkansız hale geliyor. Birçok insan ek iş yapmaya ihtiyaç duymaktadır. Aynı şekilde ev hanımları katkı sağlamak için gün içerisinde çeşitli işler yaparak gelir elde etmektedirler.

Ek iş olarak yapabileceğiniz işlerin başında Avon temsilciliği gelmektedir. 18 yaş ve üzeri herkesin kolayca yapabileceği temsilcilik ile aylık binlerce TL kazanç ve hediyenin sahibi olabilirsiniz. Çoğu kişinin gelir kapısı olan, kozmetik deyince ilk akla gelen isimlerin başında olan Avon ne kadar kazandırıyor, Avon temsilcisi ne kadar, nasıl kazanır gibi sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

Avon’da Nasıl Kazanç Sağlanır?

Birçok ülkede ürünleri satılan ve severek kullanılan Avon ürünleri doğrudan satış yöntemiyle satılmaktadır. Bu yöntem mağaza gibi satış noktalarının olmadığı, kişilerin katalog üzerinden ürünler hakkında bilgilendirerek satış yapma şeklidir.

En etkili satış yöntemi olan katalog ile yapılandır hem insanlara kazanç kapısı sağlıyor hem de ürünlerin güvenilir kişiler ile birçok yere ulaşmasını sağlıyor. Bir düşünün mağazadan hiç tanımadığınız satış sorumlusundan mı almayı tercih edersiniz yoksa ailenizden, arkadaşınızdan veya güvendiğiniz birinden mi almayı tercih edersiniz? Cevap açık ve net bir şekilde belli değil mi? Avon bu işi 130 yıldır bu şekilde ürünlerinin satışını yaptırdığına göre demek ki doğru bir pazarlama şekli.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Avon kazanç sisteminde temsilcilik ile başlayıp satış lideri, uzman lider, bronz lider, gümüş lider, altın lider, platin lider, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü, koordinatör, kıdemli koordinatör ve grup koordinatörü pozisyonlarına gelip bu pozisyonlarınızı koruduğunuzda ciddi rakamlar kazanıyorsunuz. Kazançlarınızın yanı sıra primler ve çok güzel hediyeler de beraberinde geliyor.

Size bu içerikte Avon’nun başlangıç seviyesi olan temsilci nasıl kazanır ve ne kadar kazanç sağlar bilgisini vereceğim.

Avon Temsilci Kazancı

Avon Temsilcisi %50’e Varan Kazanç Sağlıyor

Avon kataloğundan yapacağınız ürünlerin satışından seviyenize bağlı olarak %18 ile %50 oranında kar elde edersiniz. Bu oranlar gerçekten çok tatmin edici bir gelir elde etmenizi sağlamaktadır. Satacağınız ürünlerin kategorisine bakılmaksızın tüm ürünlerde kâr oranınız aynıdır.

Dilerseniz birkaç örnek ile kazancınızı hesaplayalım.

1500TL’lik Ürün Sattığınızda: Farz edelim ki 10 arkadaşınıza, komşunuza veya tanıdığınız herhangi birine 150TL’lik satış yaptınız veya daha az kişiye daha fazla ürün satarak toplamda 1500TL’lik satışınız oldu. Bunun ne kadarı temsilcinin yani sizin karı olacak?

Star temsilci iseniz; 500TL kar sizin cebinize kalan.

Platinum temsilci iseniz; 450TL kazanç sizin.

Gold temsilci iseniz; 405TL kazanıyorsunuz.

Silver temsilci iseniz; 346TL kazanç sağlıyorsunuz.

Bronze temsilci iseniz; 228TL kazancınız oluyor.

10.000TL’lik Satış Yaptığınızda;

Star Temsilci; 3.333TL kazanıyor.

Platinum Temsilci; 3.006TL kazanıyor.

Gold Temsilci; 2700TL kazanıyor.

Silver Temsilci; 2307TL kazanıyor.

Bronze Temsilci; 1525TL kazanıyor.

Bunları pekala sizde hesap makinası kullanmadan kafadan hesaplayabilirsiniz ama kazanabileceğiniz karı görün istedim.

Hedeflerinizi yüksek tutun kazancınız yüksek olsun. Bu rakamlara ulaşamam demeyin, derseniz baştan kaybedersiniz. Her yaptığınız işte hedefiniz olsun ve o hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapın. Günümüz şartlarında artık yüksek satış rakamlarına ulaşmak o kadar kolaylaştı ki bunları size tek tek anlatmaya çalışacağım.

Kozmetik sektörü satışı en kolay sektördür. Özellikle bayanlar için (lütfen baylar üzerine alınmasın) kişisel bakım ve makyaj ürünleri hayatlarının vazgeçilmezidir. Bir bayana Avon kataloğunu gösterdiğinizde yüzlerce ürün içerisinden mutlaka ihtiyacı olsun, olmasın birkaç ürünü satın almak isteyecektir. Hele ki her ay yenilenen kampanyaları gösterdiğinizde satış yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Aşağıda bulunan Temsilci Başvuru Formunu doldurun, kendi ihtiyaçlarınızı indirimli alın, satış yaparak hem bütçenize katkı sağlayın hem hediyeler kazanın. Her ay sipariş verme zorunluluğu yok, üye olmak hiç hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Size satış yapmanızı kolaylaştıracak birkaç fikir vermek istiyorum.

Avon Ürünlerini Nasıl Satabilirim?

Çevrenize Satış Yapmak

Ev hanımı iseniz komşularınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza satış yapabilirsiniz. Gittiğiniz her yere kataloğunuzu da götürün. İşinizi yanınızdan ayırmayın. Gün yapıyorsanız bu da size artı müşteri getirecektir. Avon’da bu ay şu ürünlerde kampanya var diyerek kataloğunuzu gösterin. Mümkünse kalabalık yerlere gittiğinizde birden fazla katalog götürün, bakmak isteyen herkese verin. Kendileri siparişlerini vereceklerdir size siparişleri not alıp Avon’dan sipariş verip ürünleri isteyen kişilere ulaştırmak kalıyor. İş kadını iseniz çalışma arkadaşlarınıza ve aşağıda yazacağım yöntemlerle satışınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medyayı İle Satış Yapmak

Bir çok gruba üye olduğumuz sosyal medyada ücretsiz ürün paylaşımına izin veren yüzbinlerce üyesi bulunan gruplar var. Buralarda rahatlıkla avon ürünlerini satabilirsiniz. Kampanya ve indirim yaparak veya ücretsiz kargo seçeneği ile bir çok kişiye ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz. Bazı gruplarda ise belli sayıda üye yaparak veya çok uygun fiyatlarla reklam yapmanıza izin veriyorlar. Sosyal medyanın gücünü satış hedeflerinize ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Blog Yazarak Satış Yapmak

Günümüzde en etkili internet aracı olan blog yazmak çok keyifli. Eğer çevrem yok Avon ürünlerini satamam diyorsanız veya daha çok satış yapmak istiyorsanız hemen işe güzel bir alan adı alarak başlayın. Sonraki adım bir hosting firması ile anlaşarak blog yazabileceğiniz bir altyapı kurmak. Benim size tavsiyem WordPress olacaktır çoğu Blogger’ın tercih ettiği bir altyapıdır. Altyapısı ve sunmuş olduğu eklentileri sayesinde SEO açısından çok uyumludur. SEO nedir derseniz bilmeyenler için kısaca belirtmek gerekirse Google’ın sevdiği ve siteleri ön plana çıkarmak için uyulması gereken kurallar diyeyim. Şimdi sıra geldi yine SEO’ya uygun içerikler yazıp, kampanya ve ürünleri tanıtarak müşteri bulmanıza. İnanın bu yöntemi çok seveceksiniz. Siz müşteriyi değil müşteri sizi bulacak.

Satışınızı Arttıracak İp Uçları

İndirim Yapın

Sürekli sizden alan müşterilerinize indirim yapın. Birden fazla ürün alıyorsa birini geliş fiyatına verin. Bu indirimler müşterinizi memnun edecektir ve sürekli sizden alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle bulunduğunuz çevrede, ortamda sizden başka temsilci var ise bu yöntemi mutlaka uygulayın ki müşteriniz başka temsilciye gitmesin.

Hediyeler Verin

Hediyeyi kim sevmez ki? Yukarıda belirttiğim gibi Avon’dan hem kazanç sağlıyorsunuz hem de 3 ayda bir Avonpuan kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız panlar ile AvonPuan Dünyasından uygun ürünlerden adetli alıp hediye edebilirsiniz.

Kampanya Yapın

Avon kataloğundaki kampanyalardan birbiriyle alakalı ürünleri birleştirerek veya bayan – erkek kampanyalarını birleştirerek kendi kampanyanızı yapın. Kampanyada olmayan ürünlerle de kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Bu kampanyalarda ister indirim yaparsınız isterseniz hediye verirsiniz.

Avon temsilcisi ilk basamaktır. Yukarıda yazmış olduğum pozisyonlara gelerek gelirinizi çok daha fazla katlayabilirsiniz. Her bir pozisyona nasıl geleceğinizi ve ne kadar kazanabileceğinizi ileriki yazılarımda açıklayacağım. Ama öncelikle Avon Temsilcisi olarak işe başlamanız gerekmektedir.

Biz bir ekibiz ve gerçekten kazanç elde edebileceğiniz, istediğiniz saatlerde özgürce çalışabileceğiniz, keyifli bir şekilde nasıl para kazanılır bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sitemizi incelerseniz bu konuda ciddi bir emek verdiğimizi göreceksiniz. Merak ettiğiniz soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamaya çalışıyoruz. Kimse kazanç sağlamadığı bir iş için bu kadar emek ve zaman harcamaz. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Updated: 09 Mayıs 2022 — 10:43

89 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba ben bu işe yeni başladım fakat anlamadığım kısım şu katalogta ki fiyatlar sabit yani müşteri katalogta ki fiyattan alacak ürünü işte burada benim karım nasıl oluyor ? Yada ben ürünü katalogta ki fiyattan daha ucuz fiyata alıp katalogta ki fiyata müşteriye satıp kalan para benim kârım mı oluyor ?

  1. Oğuz: Evet, dediğiniz gibi katalogdaki fiyatlardan müşterilerinize satış yapıyorsunuz. Ve Avon’dan ürünleri temsilci fiyatı ile indirimli alıyorsunuz. Aradaki fark sizin kârınız oluyor.

 2. Merhaba ben sipariş bolumune ürünleri girince tekrar ayni katalog fiyat görünüyor da ben temcilsiyim kar ım nasıl olacak?

  1. Zeyn: Siparişinizi girdikten sonra siparişi gönder butonu çıkana kadar devam butonuna basmalısınız. Son aşamada katalog fiyatı, temsilci fiyatı ve kazancınızı görebilirsiniz.

 3. Merhabalar
  Bizim her ürün başına belirli bir miktar kazancımız oluyor
  Birde sizin dediğiniz extra bir miktar para siz veriyorsunuz değil mi eğer satışlar istenilen seviyeye ulaştığında
  bizim satıştan karımız ayrı sizin bize verdiğiniz para ayrı değil mi

  1. Bahadır: Temsilciler sadece sattıkları üründen kâr ederler. Temsilci olduktan sonra Satış Liderliğine başvurup ekip kurarsanız ve verilen hedeflere ulaşırsanız hem sattıklarınızdan hem de ekip cironuzdan kazanç sağlayabilirsiniz.

 4. Merhabalar ben teslimci pozusyonundan gecmek icin kac arkadasimi avona yazdirmam gerekyor.

  1. Gül: Satış Liderliğine başvuru yaptıktan sonra en az 5 kişi kayıt yapıp bu kişilerle birlikte minumum 1250TL satış rakamına ulaşmanız gerekmektedir.

 5. Merhaba bende uye yeni uye oldum bi kac defa satis yaptim ama benim temsilcim bana gelis fiyatina olan urunleri kataloktaki fiyata cikarmak icin devamli su kadar daha urun alirsan kargo ucreti ödemezsin diyo benim bu isten kârım ne anlamadim ayrica kendi kazancimi nasil öğrenebilirim

  1. Şeyma: Temsilci fiyatı ile 120TL altında kalan siparişlerde 12TL kargo ücreti çıkmaktadır. 120TL-300TL arası kargo 1,75TL, 300TL ve üzeri ücretsiz kargodur. Satış lideriniz kargo ücreti ödememeniz için sizi uyarmıştır. Siparişiniz 120TL altında ise kampanya içerisinde 75TL ve üzeri ücretsiz kargo fırsatları çıkmaktadır, bu günlerde sipariş verebilirsiniz.
   Müşterilerinize katalog fiyatından ürünleri veriyorsunuz siz indirimli olarak temsilci fiyatından Avon’a ödeme yapıyorsunuz, aradaki fark kârınız olmuş oluyor.

 6. Merhabalar ben internetten uye oldum merak ettigim soru formu doldurduktan sonra beni aradilar yani sifremi onlar vereceklerine gore benim yerime siparise cikip beni madur etme gibi bir sorunla karsilasirmiyim acaba

  1. Seren: Temsilci numaranız SMS olarak geldikten sonra. Mail adresinize Avon’dan link gelir. Bu linkten şifrenizi kendiniz almanız gerekir.

 7. Ben de temsilci oldum katalog geldi katalog da ki ürün ile temsilci de ki ürünün fiyatı aynı nasıl %25 %33 kar ediliyor 3 tane 4 tane ürün aynı fiyat nasıl oluyor bu 16 lira para verdim millet yolunu bulmuş katalog bile parayla

  1. Tevfik: Ürünleri sepetinize ekledikten sonra “siparişi gönder” butonu çıkana kadan “devam” butonuna basıyorsunuz. Son aşamada fiyatlar düşüyor.

 8. Merhaba ben uzun zamandır satış yapıyorum liderliği düşünüyorum ama her ay üye yapıcak insan bulmak çok zor ilk lider olduğum zaman 5 kayıt yapmam gerekiyormuş sanırım. İlk aydan sonra geri kalan zamanlarda da her ay yeni üye kayıt yapma zorunluluğum mu oluyor lider kalabilmek için ?

  1. Buse: Satış Liderliğinde seviyeler bulunmaktadır. Seviyeler ilerledikçe sipariş veren aktif temsilci ve ciro artmaktadır. Bu hedefleri tutturabilmeniz için kayıt yapmanız gerekir.

 9. Avonda temsilcilik yapıyorum kazancımı bir hesaptan vs çekemez miyim sadece avon ürunleri için mi kullanabilirim ?

  1. Deniz: Sorunuzu anlayamadım. Temsilciyseniz katalogdaki ücretler müşterileriniz için siz Avon’a temsilci fiyatından ödeme yapıyorsunuz. Aradaki fark kazancını oluyor.Yani herhangi bir hesaba gerek yok. Eğer Satış Lideriyseniz Avon’a hesap bilgilerinizi iletmeniz gerekir.

 10. Merhaba 2 aydır temsilci olarak alısveriş yapıyorum fakat ödemeleri internet bankacılığı üzerinden yapıyprum ve 2 aydır da temsilci fiyatı değilde katolog fiyatını ödüyorum benim aradakı karımı nasıl alcam yada kullanacağım

  1. Hamdi: Sipariş verirken temsilci numaranızı ve şifrenizi girerek sipariş verdiğinizde siparişinizin son aşamasında fiyatlar temsilci fiyatı olarak düşmektedir ve faturalama bu şekilde olmaktadır. Siz Avon’a temsilci fiyatından ödeme yapmış oluyorsunuz, katalogda yer alan fiyatlar müşteri fiyatlarıdır aradaki fark sizin kârınızdır. Eğer katalog fiyatından ödeme yapıyorsanız temdilci numaranızı ve şifrenizi girmeden müşteri olarak sipariş vermişsinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.