Avon Temsilci Başvurusu

Dünya genelinde 6 milyondan fazla insanın yaptığı bir iş olan Avon Temsilciliği ister asli ister ek kazanç olarak görebilirsiniz. Herhangi bir sermayeye gerek olmadan ayda binlerce TL kazanç sağlayabilirsiniz. Kayıt ücreti ödemeden, satış zorunluluğu olmadan denemek istersen yapman gereken Avon Temsilci Başvurusu yapmak, bunun içinde aşağıda yer alan formu doldurmaktır. Aşağıda yer alan form sadece ön kayıt niteliğinde olup, sizi arayarak kesin kaydınızı yapacağız.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Avon Temsilcisi Nedir?

Avon kurulduğu günden yani 1886 yılından bugüne kadar ürünlerini doğrudan satış yöntemiyle müşterilerine ulaştırmıştır. Türkiye’de ise 20 yıla aşkın bir süredir ürünleri beğenilerek satılmaktadır. Avon temsilciler ile katalogdan satış yöntemiyle ürünlerini son kullanıcıya ulaştırmaktadır. Avon’da işe başlamak, ürünlerini satmak için ilk önce temsilci olmak gerekir.

Kimler Avon Temsilcisi Olabilir?

Deneyim ve sermaye gerektirmeyen bu mükemmel işi yapabilmek için yani Avon Temsilcisi olabilmek için Türkiye vatandaşı olmanız ve 18+ yaş üzerinde olmanız yeterli. 18 yaş altında olup bu işi yapmak isteyenler anne ve babalarını temsilci yaparak işe başlayabilirler. Bay – Bayan ayırt etmeksizin biraz önce yazdığım şartlara uyan herkes bu işi yapmaya hak kazanır. Vakit kaybetmeden yukarıdaki Avon Temsilci başvurusu ön kayıt formunu doldurun sizde kazanmaya bir an evvel başlayın.

Avon Temsilci Başvurusu

Satış Lideri Tarafından Aranacaksınız

Yukarıda bulunan Avon Temsilci Başvurusu formu ön kayıt niteliğindedir. Mesai saatleri içerisinde Satış Lideri sizi arayarak bilgilerinizi teyit edecek ve gerekli olan bilgileri alıp kayıt işleminizi gerçekleştirecektir.

Başvurunuz 2 Saat İçerisinde Aktif Olacaktır

Avon Temsilci başvurusu yaptıktan sonra sizi arayan arkadaşlarımıza vermiş olduğunuz bilgiler sonrasında kayıt işleminiz tamamlanır ve 2 saat içerisinde temsilciliğiniz aktif olur. Şifrenizi de aldıktan sonra hemen siparişlerinizi girmeye başlayabilirsiniz.

Katalog Nasıl Alırım?

Temsilciliğiniz onaylandıktan sonra Satış Lideriniz size Katalog ve İnteraktif katalogları Whatsapp ile iletecek. 270TL ve üzeri sipariş verdiğinizde katalog ücretsiz olarak gelecektir. Ayrıca Avon On uygulamasını telefonunuza indirerek güncel Avon kataloğuna ve ay içerisinde yayınlanan indirim broşürlerine anında ulaşabilirsiniz.

Avon Sipariş Girişi Nasıl Yapılır?

Avon ürünlerinin satışı bildiğiniz üzere katalog ile yapılmaktadır. Her ay yenilenen kataloglarda yer alan ürünlerin 5 haneli ürün kodları bulunmaktadır. İnternetten temsilci panelinize girerek sipariş vermek istediğiniz ürünlerin kodlarını girerek siparişlerinizi verebilirsiniz. Avon siparişi nasıl verilir resimli anlatım için bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.temsilcifirsatlari.com/avon-temsilci-siparis-girisi-nasil-yapilir

Temsilci Şifresi Nasıl Alınır?

Temsilci paneline giriş yapabilmek için size gerekli olan temsilci numaranız ve şifrenizdir. Temsilci numaranız başvurunuz aktif olduğunda seçmiş olduğunuz iletişim yolu ile ya SMS olarak veya E-posta ile size iletilir. Şifrenizin gelmesini beklemeyin çünkü şifrenizi sadece siz alabilirsiniz. Temsilci numaranız geldikten sonra mail adresinize şifrenizi alabilmek için link gönderilir. Bu linkten şifrenizi alabilirsiniz. Eğer mail adresiniz yok ise bu linki Satış Liderinizden isteyebilirsiniz. Şifre almak çok kolaydır, 2 dakika içinde şifrenizi oluşturabilirsiniz. Nasıl şifre alınır detaylı öğrenmek için linke tıklayın.

Avon Siparişim Ne Zaman Gelir?

Haftaiçi 15:00’e kadar vermiş olduğunuz siparişler PTT’ye bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Haftasonu verdiğiniz siparişler ise Avon’un haftasonu çalışmaması sebebiyle Pazartesi günü işleme alınır ve kargoya verilir. Kampanya başı ve sonu çok yoğun olduğundan dolayı siparişiniz acil ise bu zamanlara denk getirmemenizi tavsiye ederim.

Siparişlerimin Ödemesini Nereye ve Nasıl Yapacağım?

Siparişlerinizi girdikten sonra hemen ödeme yapmanıza gerek yok. Ürünleri müşterilerinize teslim edip ücretini aldıktan sonra kendi kârınızı ayırarak bulunduğunuz seviyeye göre 10 ile 30 gün içerisinde ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme yöntemi olarak Kredi Kartı, Banka Havalesi, Banka şubeleri ve ATM veya PTT şubelerinden temsilci numaranız ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii isterseniz sipariş verirken kapıda nakit ödeme seçeneğini seçerseniz siparişiniz geldiğinde ödemenizi yapabilirsiniz. Avon faturanızı gördüğünüz gibi bir çok ödeme yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Kazancım Ne Olacak?

Avon temsilci kazançları nedir derseniz bu tamamen sizin yapacağınız satışa bağlı olup, aylık binlerce TL kazanabilirsiniz. Satışını yapacağınız ürünlerin kazanç oranı bulunduğunuz seviyeye göre %18 ile %50 arası değişmektedir. Örnek verecek olursak 1500TL’lik satış yaptığınızda Star temsilci iseniz 500TL kazanç edebilirsiniz.

Nasıl Kazanacağım?

Katalogda yer alan fiyatlar müşterilerinizin alış fiyatlarıdır. Siparişinizi girerken temsilci fiyatı görürsünüz. Ürünleri bu fiyattan alırsınız. Müşterinizden ödemeyi tahsil ettiğinizde kendi payınızı ayırıp geri kalan meblayı Avon’a ödersiniz. Yani müşterilerinizden katalogda bulunan ücreti alıyorsunuz, Avon’a indirimli temsilci fiyatından ödeme yapıyorsunuz aradaki fark kazancınız oluyor.

Her 3 Kampanyada Bir AvonPuan Kazanıyorsunuz

Avon temsilcileri sadece satıştan kar elde etmek ile kalmayıp AvonPuan ve hediyelerde kazanıyor. 3 aylık satışlarınız katalog fiyatından hesaplanıp seviyenizi koruduysanız veya bir üst seviyeye geçtiyseniz Bizbize dergisinde yazan AvonPuanları kazanabilmektesiniz. Bu AvonPuanlar, Avon sistemine giriş yaptıktan sonra Menü de bulunan Puan Dünyasına girerek orada bulunan ürünlerde harcayabiliyorsunuz.

Aldığım Avon Ürününü İade Edebilir miyim?

Evet, Avon ürünler açılsa bile siz veya müşteriniz beğenmediği takdirde ürünü iade etme imkanı tanıyor. Üstelik 40 gün içinde iade etme hakkı veriyor. Yeni bir ürünü veya bilmediğiniz bir ürünü korkmadan sipariş verin. Deneyin beğenmediyseniz iade edin. İade etmek için faturanızda bulunan iade bölümünü doldurarak ve imzalayarak ürün ile birlikte kargoya teslim edebilirsiniz.

Satış Yapamazsam Ne Olur?

Korkmayın! Satış yapamazsanız herhangi bir yükümlülüğün altına girmezsiniz. Her ay satış yapma zorunluluğunuz da yok. Sadece kayıt olduktan sonra 3 ay gibi bir zaman zarfında yani 3 kampanya sipariş vermezseniz veya en az bir kampanya sipariş verdiyseniz 6 kampanya boyunca sipariş vermediğinizde temsilciliğiniz iptal edilir ve tekrar başvuru yapmak zorunda kalırsınız. Ancak gelir elde etmek ve yükselmek istiyorsanız satış yapmak sizin kârınıza olur. Avon ürünleri hemen hemen herkes tarafından bilinmekte olup satışı en kolay ürünlerdir. Sizin sadece katalog göstermeniz veya ürünü herhangi bir platformda paylaşmanız yeterli olacaktır ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok. Şunu da belirteyim Avon yeni çıkan ürünlerini TV reklamları ile duyurmaktadır bu da sizin avantajlarınızdan biri olacaktır.

Temsilcilik İptali Yapabilir mi?

Temsilcilik iptali de her şey de olduğu gibi çok kolay. Yapmanız gereken tek şey iptal dilekçesi oluşturarak 0212 473 12 12 numaralı hatta FAX çekmektir. Eğer fax ile uğraşmak istemiyorsanız diyelim ki kayıt oldunuz ve 3 kampanya hiç sipariş vermediniz temsilciliğiniz kendiliğinden iptal olacaktır şayet sipariş verdiyseniz 6 kampanya sonra yine temsilciliğiniz kendiliğinden iptal olacaktır.

Başarılı Temsilci Olmanın Yolları Nelerdir?

Satışta en önemli kurallardan bir kaçını sıralayacak olursak. Güleryüz, güven, samimiyet ve yardımsever olmak. Her işte olduğu gibi güler yüzlü olmak size birçok müşteri kazandırır. Ne demiş atalarımız “Tatlı söz, yılanı deliğinden çıkarır”. Müşteriniz size güven duymalı istediği ürünü zamanında teslim etmelisiniz, beğenmediği takdirde iade edebileceğini söylemelisiniz. Samimi davrandığınız sürece yani her konuda açık olduğunuz takdirde sürekli siparişlerini sizden verecektir. Yine her konuda yardımcı olmalısınız. Örneğin; müşteriniz siparişi verdi ama ödeme zamanında ödeme zorluğu çekiyorsa Avon’un size tanımış olduğu 10 ile 30 gün süreyi sizde müşterinize tanıyın veya ödeme imkanınız var ise bütçenizi sarsmayacak şekilde ödemeyi siz yapın, müşterinize biraz daha zaman tanıyın.

Daha Fazla Kazanabilmek İçin Satışlarımı Nasıl Arttırabilirim?

Satışlarınızı arttırmanın birkaç yolundan bahsedeceğim. Bunların hepsini kullanabilirseniz başarınız ve tabii ki satışlarınız da aynı oranda artacaktır. Veya size en uygun yöntemleri seçerek o yönde ilerleyip başarıyı yakalayabilirsiniz. Önemli olan yapılan bir işte istikrarlı olmaktır.

Avon On Uygulamasını Hemen İndirin

Temsilci olur olmaz ilk yapacağınız işlemlerden biri telefonunuza Avon On uygulamasını indirmek olmalıdır. Bu uygulamaya giriş yaptıktan sonra kişisel kataloğunuzu oluşturup sosyal medyada ve arkadaş çevreniz ile paylaşmanız size birçok müşteri kazandıracaktır. Avon On uygulaması ile siparişlerinizi kolayca verip takibini yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde birçok görsel ve videolarda bulunmaktadır, bunları çok kolay bir şekilde paylaşıp çevrenizin ilgisini çekmenizde büyük rol oynayacaktır.

Sosyal Medya ve İnternet’in Gücünü Daha Etkili Kullanın

Bunu üzülerek söylüyorum, artık bir çoğumuz hayatı internette ve özellikle sosyal medyada yaşıyoruz. Bunu fırsata çevirebilirsiniz. Nasıl yapabilirim? Derseniz. Neredeyse herkesin facebook adresi var. Facebook’ta sayfa veya grup oluşturabilirsiniz veya instagram ve diğer sosyal medya araçlarında ürünlerinizi paylaşabilirsiniz. Ücretsiz gönderim gibi satış tekniklerini kullanarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Blog sayfası açabilir, ürünleri buradan tanıtabilirsiniz. Bunu ücretsizde yapabilirsiniz ama profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız bir alan adı ve hosting hizmeti alarak WordPress (tavsiyemiz) altyapısını kurup işe başlayabilirsiniz. Nasıl bir alan adı seçilmeli, hosting nereden alınmalı, WordPress nasıl kurulur gibi konularda da size yardımcı olabiliriz. Blog sitesini iyice geliştirerek Satış Liderliğine başvurup sitenizden kayıt bularak ekip oluşturup büyütebilir ve ciddi rakamlar kazanabilirsiniz.

Müşterilerinizi Katalogsuz Bırakmayın

Müşterilerinize ücretsiz katalog verin. Kataloğun müşterinizde olması sürekli size avantaj sağlar. Bu avantajlar nelerdir? Sürekli inceleme fırsatı bulacağından sipariş verecek ürün sayısı da artacaktır. Müşteriniz kataloğu arkadaşlarına, akrabalarına ve tanıdıklarına gösterme olasılığı da olabileceğinden bir nevi sizin yerinize satış da yapmış olacaktır.

Müşterilerinizin Profillerini Çıkarın

Müşterilerinizin adını-soyadını, telefonunu, satın aldığı ve ilgilendiği ürünü, özel günlerini gibi bilgileri bilgisayar bilginiz var ise bir excel tablosunda yok ise bir deftere not edin. Bu şekilde notlarınıza bakarak müşterilerinizin beğendiği ürünler kampanyaya girdiğinde bilgi verebilirsiniz ve siparişlerinizi arttırabilirsiniz.

İndirim ve Kampanyalardan Haberdar Edin

Müşteriler indirim ve kampanyayı çok sever özellikler bayanlar. Bu yüzden sürekli müşterilerinize indirim yapın adetli ürün alıyorsa en azından birini alış fiyatınızdan verin veya hediye kazandığınız bir parfümü müşterinize hediye olarak vererek bu da benim hediyem olsun deyin.

İlgili ürünlerden kendi kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz çok satılan ürünlerin temsilci fiyatını hesaplayarak müşterilerinize sunabilirsiniz.

Ürünleri uzak bir yere gönderecekseniz ücretsiz kargo ile yani kargo ödemesini siz yaparak gönderebilirsiniz.

Avon Temsilci başvurusu ve Temsilci kazançlarını arttırma yollarını sizinle paylaştım. Sormak istediğiniz, aklınıza takılan soruları yorum kısmından çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınızı en kısa sürede yanıtlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Temsilci olmak isteyenler, yukarıda bulunan ön kayıt formunu doldurmayı unutmayın.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Loading...
Updated: 23 Haziran 2023 — 20:52

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.