Avon On Uygulaması Nereden Nasıl İndirilir, Kullanılır

Avon On Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Avon On uygulaması temsilcilere özel bir uygulama olup temsilcilerin işini büyütmesinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Günümüzde artık market alışverişini bile internetten yaptığımız bu devirde digital platformun önemini hayatımızda giderek daha çok hissetmeye başlıyoruz. Tamamıyla digitalleşmeye başladığımız bu dönemde siz de vakit kaybetmeden bu platformda yerinizi hemen almalısınız.

Avon Temsilcisi olur olmaz ilk yapmanız gerekenlerden biri de Avon On uygulamasını telefonunuza yüklemek olmalıdır.

Avon Temsilcisi olmak için aşağıda bulunan formu doldurabilirsiniz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Avon On Nereden İndirilir?

Avon On cep telefonu uygulamasıdır. Google Play veya App Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Avon bu uygulamayı güncelledi eğer telefonunuzda eski sürüm mevcut ise silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Nereye giderseniz gidin nerede olursanız olun işiniz daima yanınızda!

Avon On’a Nasıl Giriş Yapabilrim?

Uygulamayı açtıktan sonra ülkeyi Türkiye dili de Türkçe olarak ayarlıyoruz bu işlem sadece bir kere yapılıyor. Avon Temsilci numaramızı ve şifremizi yazarak giriş yapıyoruz. Uygulamaya parmak izi tanıtarak veya 4 haneli şifre oluşturarak giriş yapabiliyoruz. Bildirimleri açmayı unutmayalım.

Sosyal Medyada Avon On

Neden Sosyal Medya?

Türkiye’de İnternet, sosyal medya ve mobil kullanıcı istatistiklerine hemen göz atalım.

62 milyon internet kullanıcısı, Türkiye nüfusunun %74’ü

54 milyon sosyal medya kullanıcısı, Türkiye nüfusunun %64’ü

77 milyon mobil kullanıcısı, Türkiye nüfusunun %92’si

Bu istatistiklere baktığımızda yukarıda da bahsettiğimiz gibi digital platformun ne denli büyük bir pazar payına sahip olduğunu görüyoruz.

Paylaşımlarınız anında çok hızlı bir şekilde tanıdığınız, tanımadığınız Türkiye’nin her ilinden, ilçesinden ve köyünden herkese ulaşabilmektedir.

Sosyal Medyada Ekibini Büyütmek İçin Neler Yapılabilir?

Facebook Sayfası: Facebook sayfası açarak ürün görselleri, videoları paylaşabilirsiniz. Ayrıca Avon Liderler kulübü ve Avon Güzel Hayat kulübüne üye olarak da hem paylaşacağınız içerikleri bulabilir hemde yeniliklerden, fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Instagram Sayfası: Günümüzde en etkili sosyal mecralardan biri olan instagramda sayfa açıp görsel ve içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. İçeriklerinizi paylaşırken açıklamadan sonra paylaşımınız ile ilgili anahtar kelimelerinizin başına # (hashtag) eklemeyi unutmayın. Örneğin, bir maskara paylaşıyorsunuz açıklamayı yazdıktan sonra #avonmaskara, #ultravolumemaskara, #maskarafiyatlari gibi etiketler girebilirsiniz. Bu şekilde paylaşım yaptığınızda sizi takip etmeyen kişilerde bu anahtar kelimelerle arama yaptığında sizin paylaşımınızı görebilirler. Instagram 30 civarı anahtar kelime paylaşımına izin versede tavsiye edilen 5-6 kelimedir. Unutmamanız gereken bir diğer konuda kelimeler arasında boşluk olmaması, küçük harf ve İngilizce karakter olması gerekir yani benim yazdığım şekilde olmalıdır.

Melis İlkkılıç, avondaaskbaska, avonlovers sayfalarını takip ederek buradaki görsel ve içerikleri paylaşabilirsiniz.

Whatsapp: Yine günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri de Whatsapp’tır. Anlık iletişim aracı olmak ile birlikte çok iyi pazarlama aracı haline de gelmiştir. İşiniz ile ilgili gruplara katılıp bilgiler, içerikler edinebilir ve müşterileriniz için toplu listeler oluşturup bunları anında paylaşabilirsiniz.

Avon Online Mağazam: Temsilci girişi yaptıktan sonra Avon Online Mağazam’ı tıklayarak birkaç adımda hemen online mağazanızı açabilirsiniz. Mağazanızın linkini sosyal medyada paylaşarak müşteriler edinebilirsiniz. Linkinizi tıklayarak alışveriş yapan müşterinizden kazanç sağlıyorsunuz ayrıca unutmamanız gereken bir şey daha var ki bu da muhteşem bir özellik, linkinize tıklayarak gelen müşteri başka bir zaman Avon sitesine girip alışveriş yaptığında da daha önce sizin linkinizden geldiği için o kişi her alışveriş yaptığında yine siz kazanıyorsunuz yani linkinize bir kere tıklanması yeterli. Müşteri kullandığı telefonu veya bilgisayarı değiştirene kadar o artık sizin müşteriniz oluyor. Sizin yapmanız gereken mağaza linkinizi olabildiğince çok paylaşarak daha çok kitleye ulaşmak olacaktır.

Avon İnteraktif Katalog: Elinizde kataloğunuz yok ve satış yapamayacağım diye endişe ediyorsanız etmeyin. Avon’un İnteraktif kataloğunu tek bir link ile istediğiniz kişi ve kişilere anında ulaştırabilirsiniz. Bu katalogda sepete ekleme özelliği de bulunduğundan çok hızlı ve kolay bir şekilde siparişlerinizi alabilirsiniz. İster sepetinize 55555 müşteri kodu ile gönderip Avon Paymes ödeme linki ile de ödemelerinizi alabilir isterseniz de siparişlerinizi kapıda ödeme yöntemi ile gönderebilirsiniz. Sipariş verirken geçici adres bölümünü tıklayıp alıcı İsim-Soyisim ve Adres bilgilerini yazarak müşterilerinize gönderim yapabilirsiniz.

Avon On Uygulaması: Avon On’da bulunan içerikleri sosyal medyada paylaşarak bir çok müşteri edinebilirsiniz.

Neden Avon On kullanmalıyım?

Eğer paylaşım yapmaktan çekiniyorum, ne yazacağıma karar veremiyorum, vakit ayıramıyorum, paylaşım yapabileceğim yüksek kaliteli görsel bulamıyorum diyorsanız bu uygulama tam size göre!

Avon On ile neler yapabilirsiniz inceleyelim

Etkili paylaşımlar yapabileceksiniz,

Yeni müşteriler ile iletişim sağlayabileceksiniz,

Profesyonel içerik ve görseller ile dikkat çekeceksiniz,

Online mağaza ve tıklanabilir broşür linkleri ile anında sipariş yakalayabileceksiniz,

İşinizi büyüterek kazancınızı artırabileceksiniz.

Avon On İle Satışınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Müşterilere hızlı ve kolay erişim sağlar,

Her an her yerde sipariş girişi yapabilme imkanı verir,

Her hafta yenilenen interaktif kataloğa ulaşma imkanı sağlar,

Dilediğin zaman paylaşım yapabilmek için hatırlatıcı bulunur, saat ayarı yaparak içeriğinizin paylaşılmasını istediğiniz saati yazabilirsiniz. Belirlediğiniz saat geldiğinde hatırlatıcı sizi uyarır ve paylaşımınızı yapabilirsiniz.

Zengin görsel ve video içeriklere ulaşma imkanı verir,

Paylaşıma hazır metin, hashtag ve linkleri bulabilirsiniz.

Avon On’da Neler Bulunuyor?

Avon Medya

Her kampanyaya özel yeni içerikler

Makyaj videoları

Ürün içerik videoları

Avon’un gücü

Sosyal Sorumluluk

Haftalık İnteraktif kataloglar

Avon Kampüs

Sipariş Girişi

Paylaşım Nasıl Yapılıyor?

Avon Medya butonuna tıkladıktan sonra yeni post oluşturmak için + butonuna basıyoruz veya hazır görseller için sayfayı aşağı doğru indiriyoruz. Karşımıza Post, Story ve Video seçenekleri geliyor buradan istediğimiz içeriğe tıklıyoruz, paylaşmak için düzenleye basıyoruz sonraki diyerek ilerliyoruz ve şimdi paylaşa tıklayarak paylaşmak istediğimiz sosyal medya mecrasını seçiyoruz ileri diyerek ilerliyoruz, açıklama kısmına basılı tutarak metin yazısını kopyalıyoruz ve paylaş butonuna tıklayarak paylaşıyoruz.

İsterseniz kendi galerinizden de paylaşım yapabilir bu resimlerinize çerçeve ekleyerek daha güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi hem Avon On galerisinden hem de fotoğraf albümünüzden seçtiğiniz resimleri paylaşabiliyorsunuz.

Postunuza yazınızı ve hashtaginizi oluşturabilir veya önerilerde bulunanları kullanabilirsiniz.

Paylaşımlarınıza online broşür veya konuyla ilgili video gibi farklı bağlantıları “bağlantı ekle” butonunu tıklayarak ister hazır bağlantılardan isterseniz de kendi ekleyeceğiniz bağlantı uzantılarını ekleyebilirsiniz.

Tıklanabilir broşür yada Avon ürünleri vs. gibi linkleri postunuza ekleyebiliyorsunuz.

Albümünüzden ya da galeriden paylaşım yapabilmek için ulaşım izni vermeniz gerekir.

Paylaşımınız hazır olduğunda “Şimdi paylaş” diyerek paylaşabilir veya daha sonra paylaşmak isterseniz “Hatırlatıcı Ayarla”ya tıklayarak saat ayarlayarak anımsatıcılara ekleyebilirsiniz.

Postunuzu paylaşacağınız Instagram ve Facebook grup sayfasını “Daha fazla paylaşım seçeneği”ne tıklayarak seçebilirsiniz. Sınırsız paylaşım yapılabilmektedir.

Hatırlatıcı Ayarlama Nasıl Oluşturulur?

Önceden oluşturduğunuz bir taslağınız varsa,

Taslak kısmından yeniden düzenleyebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya hatırlatıcı ayarla butonuna tıklayarak tarih ve saat ayarını yaparak daha sonra paylaşabilirsiniz.

Paylaşımların kısmında oluşturduğunuz taslakları yeniden düzenleyerek veya oluşturduğunuz tarihte tek tıkla paylaşabilirsiniz.

Hatırlatıcı ayarla olarak kaydedeceğiniz içerikleriniz için zaman ayarı yapıyorsanız, ayarlar kısmında bildirimlere izin vermeniz gerekir.

Şimdi paylaş yerine hatırlatıcı ayarla butonuna tıklayın’

Not: Saat ayarınızı görsel üzerinden yapamazsanız saat resminin altındaki takvim bölümüne tıklayarak manuel olarak yapabilirsiniz.

Sıraya aldığınız postlarınız için bildiriminiz geldiyse 3 ayrı seçeneğiniz olacak;

Düzenle: İçeriğinizi tekrar düzenleyebilirsiniz veya anımsatıcı için tarih ve saati değiştirebilirsiniz.

Şimdi Paylaş: Paylaşımınız için postunuzun hazır olduğunu düşünüyorsanız hemen paylaşabilirsiniz.

Sil: İçeriğinizi beğenmediyseniz veya paylaşmaktan vazgeçtiyseniz sil butonuyla içeriğinizi tamamen silebilirsiniz.

Önemli: Eğer anımsatıcınıza girip postunuzu paylaşmazsanız anımsatıcı sizin yerinize paylaşmayacaktır.

Avon Kampüs

Avon ürünleri hakkında bilgi alabileceğiniz ve merak ettiğiniz birçok konuda cevap bulabileceğiniz Avon Kampüs’ü mutlaka takip etmelisiniz. Burada muhteşem çekilişler de yapılmaktadır. Hem öğrenin hem kazanın!

Updated: 27 Nisan 2021 — 13:42

10 Comments

Add a Comment
 1. Avon On uygulamasını çok güzel açıklamışsınız hemen telefonuma indireceğim teşekkürler?

  1. Hülya: Çok teşekkür ederim, indirip kazanmaya başlayın.

 2. Merhaba nasıl paylaşım yapacağımı bilmiyordum şimdi öğrendim çok teşekkür ederim

  1. Özlem: Rica ederim, yorumunuz için ben teşekkür ederim.

 3. Bilgilendirmeleriniz harika çok teşekkürler

  1. Berna: Çok teşekkür ederim.

 4. Günlerdir bunu ariyordum cok aciklayici güzel bir anlatim olmus elinize saglik

  1. Neşe: Aradığınızı bulmanıza çok sevindim, teşekkür ederim.

 5. Merhaba tam da aradığım uygulama bilgilendirmelerinizde çok açıklayıcı olmuş teşekkürler ??

  1. Gizem: Çok teşekkür ederim, yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.