Avon Temsilcisi Nasıl Olunur?

Günümüz şartlarında maaşlar yetmiyor herkes ek iş yapma derdine düşüyor. Özellikle evde ek iş yapmak isteyenler oldukça fazla. Bir çok iş imkanı var fakat çoğu hüsran ile sonuçlanıyor. Artık denemekten yoruldunuz ve ek gelir elde etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Size gerçek kazanç sağlayacak ve git gide bu kazançlarınızın adım adım yükseldikçe gelirinizin de doğru orantıda artacağı 0(sıfır) riski olan işten bahsetmek istiyorum.

Hemen hemen herkesin bildiği, Kozmetik sektöründe bir dünya markası olan AVON ürünlerinin satışını yaparak ve kendi ekibinizi oluşturarak çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. AVON, 130 yıldır kazandırıyor ve kazandırmaya devam ediyor.

Önceleri yani internet yokken sadece çevresi olan kişilerin tercih ettiği AVON katalogdan satış işi artık günümüzde internetin hayatımıza girmesiyle oldukça kolaylaştı. Demek istediğim artık bu işi çevresi olmayanlar da internetin bize sunmuş olduğu nimetlerden faydalanarak sosyal medya vb. mecraları kullanarak hem satış hem de temsilci kaydı yapabilir.

Bu yazımızı okuduğunuzda Avon Temsilcisi nasıl olunur sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. Biz bir ekibiz ve her türlü bilgiyi en ince ayrıntısına kadar vermeye çalışıyoruz. Yine de sormak istediğiniz aklınıza takılan bir soru olursa lütfen yorum kısmından sormaktan çekinmeyin, her türlü desteği vermeye hazırız.

Herkes Avon Temsilcisi olabilir mi, gerekli şartlar nelerdir, nasıl başvuru yapılır ve ne kadar zamanda onaylanır gibi sorulara yanıt vermeye çalışayım.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
Avon Temsilci Başvurusu

Avon Temsilcisi Nedir?

Dünyada 6 milyondan fazla kişinin kazanç sağladığı Avon Temsilciliği, cinsiyet ayırt etmeden 18 yaş ve üzeri bayan ve erkeklerin Avon kataloğu üzerinden birbirinden güzel kozmetik ürünlerinin, parfümlerin, kişisel bakım ürünlerinin ve daha birçok kategorinin yer aldığı ürünlerin satışını %50’ye varan kazanç ile ihtiyacı olan kişilere satarak gelir elde eder. Her kampanya da sürpriz hediyelerin sahibi olur. Kendi satış ekibini kurar ve kazancını ciddi oranda katlar.

Kimler Temsilci Olabilir?

18 yaş ve üzeri bayan, erkek herkes Avon’da temsilci olmaya hak kazanır. 18 yaşından küçük olan ama bu işi yapmak isteyen kişiler de ebeveynlerini temsilci yaparak Avon ailesine katılabilirler.

Peki Avon Temsilci olmanın hiçbir şartı yok mu derseniz var tabii tek şartı Türkiye’de ikamet ediyor olmanız. Hatta şunu da belirteyim Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerinde Avon Temsilciliği başvuruları kabul edilmektedir fakat yabancı uyruklu kişileri Avon’un Grow uygulamasından kayıt işlemlerini sağlayabiliyoruz ve siparişini ya kapıda ödeme seçeneği ile yada sipariş esnasında kredi kartı ile ödeyerek alabilirler.

Temsilci Nasıl Olunur?

Geldik en önemli göz alıcı noktaya Avon Temsilci nasıl olunur sorusunu cevaplamaya. Eskiye nazaran artık Avon Temcilcisi olmak çok daha kolay. Kayıt olmak için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Her biri birbirinden farklı kayıt olma yöntemi olmak ile beraber kısıtlı imkan içeren yöntemde bulunmaktadır. Avon Temsilci kaydı yöntemlerini tek tek ele alacağım artılarını ve eksilerini yazacağım. Size hangisi uygun ise onu seçip kaydınızı yaptırabilirsiniz.

ONLINE BAŞVURU İLE TEMSİLCİ BAŞVURUSU (Önerilen)

İnternetten yapılan online başvuru yöntemi en hızlı sonuç veren yöntemdir. 2 dakikanızı ayırarak bu sayfada üstte bulunan ön kayıt formunu dolduruyorsunuz. Formu doldurduktan sonraki süreçleri anlatayım.

Satış Lideri Sizi Arayacak

Doldurmuş olduğunuz Avon Temsilci Başvuru Formu sadece sizin temsilci olmak istediğinize dair doldurmuş olduğunuz bir formdur. Formunuz bize ulaştığında satış liderimiz sizi arayacak bilgilerin doğruluğunu teyit edecek ve gerekli bilgileri aldıktan sonra sisteme kaydınızı yapacaktır. Satış Liderimiz gün içerisinde sizi arar eğer ki başvurunuz akşam saatlerinde ise rahatsızlık vermemek adına aramayı ertesi gün sabahında yapar.

Başvurunuzu Kısa Mesaj İle Onaylamanız Gerekir

Satış lideri bilgilerinizi sisteme girdikten sonra telefonunuza bilgilendirme mesajı gelecek ve başvurunuzu onaylamanız istenecektir. Başvurunuzun tamamlanması için yapmanız gereken telefonunuzun kısa mesaj bölümüne büyük harflerle ve bitişik olarak KAYITEVET yazarak 3850’ye göndermeniz gerekmektedir. Kaydınızın silinmemesi için bu işlemi 48 saat içinde yapmalısınız.

2 Saat İçerisinde Başvurunuz Onaylandı Mesajı Alırsınız

Belirtilen sürede yani 48 saat içinde mesajı göndermeniz durumunda maksimum 2 saat içerisinde bir mesaj daha alırsınız. Bu mesajda başvurunuzun onaylandığı ve birçok yerde kullanabileceğiniz 8 haneli temsilci numaranız bilgisi verilmektedir. Temsilci numaranızı kaybetmemek için bir yere not edin. Temsilci numaranız geldikten sonra şifrenizi alabilmeniz için mail adresinize link gelir veya mail adresiniz yoksa Satış Lideriniz size bu linki verebilir.

Kataloğunuz Ücretsiz Kargo Gönderilecek

Satış yapabilmek için kataloğa ihtiyacınız olacak. Başvurunuzun onaylanması ile birlikte ilk katalog ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Kampanyanın son haftasında temsilci olduysanız katalog gönderme son hafta kapalı olduğundan yeni kampanyaya girildiğinde o kampanyanın kataloğu gönderilir. Türkiye’nin neresinde yaşarsanız yaşayın PTT kargo sayesinde tüm kargolar sorunsuzca yerlerine ulaştırılır.

Temsilci Şifrenizi Oluşturmanız Gerekir

Avon’un resmi sitesi olan http://www.avon.com.tr/REPSuite/registrationTerms.page adresine giriş yapıyorsunuz. Bu linkte Avon’un site yönetmeliği kuralları yer alıyor, okuyup kabul ediyorum seçeneğine tıklıyorsunuz. Kabul etmezseniz şifre alamazsınız.

Daha sonra açılan sayfada doldurulması zorunlu alanlar karşınıza gelecektir. Bunlar gün, ay, yıl şeklinde doğum tarihiniz ve 8 haneli temsilci numaranızı yazacağınız kutucuklardır. Bunları doldurduktan sonra alt kısımda bulunan “Site Yönetmeliği’ni okudum ve kabul ediyorum” ve “Gizlilik & Güvenlik koşularını okudum ve kabul ediyorum” yazan kutucukları işaretleyip “devam” butonuna tıklıyorsunuz.

Son olarak açılan sayfada şifrenizi nasıl almak istediğiniz soruluyor. E-mail veya SMS yolu ile olmak üzere 2 seçenek bulunuyor. Temsilci şifrenizi E-mail ile almak isterseniz bu seçeneği seçip e-mail adresinizi yazıp “tamam” butonuna tıklıyorsunuz. Şifrenizi SMS ile almak isterseniz bu seçeneği seçip başında 0(sıfır) olmadan cep numaranızı yazıp “tamam” butonuna tıklıyorsunuz. Ve “Şifreniz başarıyla gönderilmiştir!” yazısını göreceksiniz. Gelen şifrenin başında büyük A harfi bulunmaktadır bunu girmeyi unutmayın unutursanız 3 kere yanlış girildiğinde şifreniz bloke olur ve müşteri hizmetlerini arayarak blokeyi kaldırtmanız gerekir. Artık siparişlerinizi verebilirsiniz. Hayırlı olsun.

Evet, hepsi bu kadar şifre alma adımlarını tamamladınız. Şifre alırken SMS seçeneğini seçtiyseniz o sırada Avon tarafından gönderilen başka SMS’ler olması veya GSM operatörünün yoğunluğu gibi nedenlerle şifre gelmesi 15-20 dakikayı bulabilir. Bu süreyi beklemeden tekrar şifre talebinde bulunmayın. Şifre alma talebini tekrarlamanız halinde son gönderilen şifre geçerli olacaktır.

Online Başvuru Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Bu yöntem ile temsilci başvurusu yaptığınızda hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır. Sipariş verdiğinizde ödemeyi hemen yapmanız gerekmiyor. Vermiş olduğunuz sipariş tutarına ve bulunduğunuz seviyeye göre 10-30 gün içerisinde istediğiniz ödeme seçeneği ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme seçeneklerini de size aktarayım. Kredi kartı, banka kartı, banka şubeleri ve ATM’lerden kartsız ödeme seçeneği ile PTT şubelerinden sadece temsilci numaranızı söyleyerek veya sipariş verirken kapıda nakit ödeme seçeneğini seçerek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SATIŞ LİDERİ İLE FORM DOLDURARAK TEMSİLCİ BAŞVURUSU (Uzun Sürebilir)

Bulunduğunuz yere en yakın bir Satış Lideri bulmanız gerekmektedir. Satış Lideri ile cafe gibi bir yerde buluşarak form doldurup imzalıyorsunuz. Satış Liderinin sizi bilgilendirmesi ve formun doldurulması yarım saat veya bir saat sürebilir. SL formunuza Avon’a iletecek. Başvuru formunuzun incelenip onaylanması ise 3 gün veya 7 gün sürebilir.

Bu başvuru şeklinde de tüm imkanlar açıktır ancak başvuru onaylanma aşaması online başvuruya göre çok fazla sürede oluyor. Ayrıca SL bulmanız ve randevu için müsaitlik durumunuda göz önünde bulundurursak bu süre çok daha fazla uzamış oluyor.

E-POSTA ONAYLI TEMSİLCİ BAŞVURUSU (kısıtlı imkanlar)

Yukarıda bahsettiğim Online başvuru ve Satış Lideri ile başvurularda sizden T.C kimlik numaranız istenmektedir. Bu Temsilci olabilmek için Avon’un zorunlu olarak alınmasını istediği bilgidir. Daha önceleri nüfus cüzdanı fotokopisi, evinize ait adresinizi gösteren bir fatura isteniyordu. Şu an sadece T.C. kimlik numarası isteniyor. Bunun sebebi ise çok basit, borcunu ödemeyen temsilcilerin önüne geçmek için.

Ama illa ben T.C. numarası vermek istemiyorum temsilci olamayacak mıyım derseniz olabilirsiniz tabii Avon bunun içinde bir seçenek sunuyor e-posta onaylı kayıt sistemi. E-postanıza gelen onay linkine tıklayarak başvurunuzu onaylıyorsunuz ama kısıtlı imkanlar ile. Bu kısıtlı imkanlar nelerdir derseniz açıklayayım.

Ödeme yapmamanız halinde size ulaşılabilecek bir bilgi paylaşmadığınız için yani T.C. kimlik numaranızı vermediğiniz için siparişlerinizi girdikten sonra normal bir müşteri gibi ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz ve kredi kartı veya kapıda nakit ödeme seçeneğini seçerek ödeme yaparsınız. Ödeme yapmadığınız takdirde siparişleriniz gönderilmez.

Diğer iki başvuru yönteminde birçok ödeme noktasından 10 ve 30 gün içerisinde ödeme yapabiliyorken e-posta onaylı başvuruda sadece kredi kartıyla veya kapıda nakit ödeme ile hemen ödeme yapmak durumunda kalıyorsunuz.

10-30 gün içerisinde ödeme yapmanın avantajı siparişler size ödeme yapmadan gelir müşterilerinize siparişlerini verirsiniz ödemeyi alırsınız ve Avon’a ödeme yaparsınız. Yani kendi cebinizden ödeme yapmamış olursunuz.

Size Avon temsilcisi nasıl olunur yöntemlerini anlattım tercih sizin. İstediğiniz yöntemi seçerek işe bir an önce başlayın.

Başlarda ev ekonomisine katkı olsun diye ek iş olarak başlamak istediğiniz bu iş kazandığınızı gördükçe birkaç ay içinde tam zamanlı çalışmak isteyeceğiniz bir iş olacaktır. Bunu tecrübelerimize dayanarak söylüyorum.

Avon temsilciliğiniz şimdiden hayırlı olsun. Sormak ve öğrenmek istediğiniz hususlar varsa aşağıda yer alan yorum bölümünü kullanarak bize iletebilirsiniz. En kısa sürede size yanıt vermeye çalışacağız.

Updated: 31 Ekim 2021 — 01:56

52 Comments

Add a Comment
 1. Ben avona internetten üye oldum ödemeleri mi yine ptt yoluyla mi yapacağım yoksa kredi kartıyla yapmak zorunda mıyım

  1. Gamze: Kayıt olurken T.C. Kimlik numaranızı belirttiyseniz tüm ödeme yöntemleri açıktır. Fakat sadece E-Posta ile üye olduysanız o zaman kredi kartı ile ödemeniz gerekir.

 2. Ben avon temsilcisiyim ptt ile nasıl ödeme yapabilrim

  1. Helin: PTT gişe görevlisine Avon faturanızı ödemek istediğinizi söylüyorsunuz. Sizden temsilci numaranızı isteyecektir. Ayrıca kimliğinizi de görmek isteyebilir.

 3. KATALOG NE ZAMAN TESLİM EDİLİR Bİ YERE BAŞVURU YAPMAMIZA GEREK VARMI?

  1. Ebru: Katalog kaydınız yapıldıktan 24 saat sonra ücretsiz olarak gönderiliyor. Evet, katalog gelmesi için temsilci olmanız gerekmektedir. Bu linkte bulunan Avon Temsilci Başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 4. Duygu: Merhabalar, bende Avon temsilcisi olmayı düşünüyorum.
  Minimum satış zorunluluğu var mıdır.
  Mesela satışın düşük olduğu dönemlerde cebimizden para çıkması gibi bir durum söz konusu mudur.

  1. Duygu: Merhaba, minimum satış zorunluluğu olmadığı gibi her ay satış zorunluluğu da yoktur. Sadece sipariş verirken kargo ücretlerine dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

 5. Merhaba ben dun internet uzerinden uye oldum bugun siparis girisi yapacaktim fakat urunleri direk katalog fiyatindan ekliyor bunu degistirmek icin birsey yapılabilir mi yoksa 3 ay durup iptal olacak uyeligim bosa actirmus oldum

  1. Hande: Fiyatların düşmesi için yani temsilci fiyatlarına inmesi için devam diyerek ilerleyin siparişi gönder butonu çıkana kadar.

 6. Bende üye olmayı düşünüyorum da Sipariş verirken kargo ücretlerine dikkat etmeniz sizin için daha iyi olacak demişsiniz peki kargo ücreti yazıyor mu yani kargo ücretini nerden öğreniyoruz?

  1. Yağmur: Evet, siparişinizin son aşamasında ürün dışı bedeller altında yazmaktadır. Şu anda 120TL altı siparişlerde 12TL kargo ücreti bulunmaktadır. 120TL-300TL arası siparişlerde 1,75TL ve 300TL üzeri ücretsiz kargodur. Aynı kampanyada 2. ve sonrası siparişlerde 50TL ve üzeri yine ücretsiz kargodur. Katalogda yer almayan fırsat paketleri bulunmaktadır bu paketleri biz Satış Liderleri olarak temsilcilerimiz ile paylaşmaktayız. Çok uygun paketler olup ücretsiz kargo fırsatıyla sunulmaktadır. Diyelim ki Avon’dan bir kaç siparişiniz var ve fırsat paketini de beğendiniz. Siparişinize fırsat paketini ekledikten sonra kendi siparişinizi de ekleyip tüm ürünlerinizin ücretsiz kargo ile gelmesini sağlayabilirsiniz.

 7. Merhaba..bende avona üye olmak istiyorum da her ay mecbur bi sipariş vermek zorunda mıyız..? Sipariş vermediğimiz ay üyeliğimiz iptal oluyor mu..?

  1. Ayşe: Hayır, her ay sipariş zorunluluğunuz yok. Temsilci olduktan sonra 3 kampanya hiç sipariş vermezseniz temsilcilik iptal olur. Tekrar başvurabilirsiniz.

 8. ben avona yeni temsilci oldum temsilci numaram ve şifrem geldi ama yinede sisteme giriş yapamıyorum bi kaç kere yenni şifre istedim yeni şifreyle denedim yine olmadı ne yapmalıyım?

  1. Aysel: Satış Liderinize bu durumu iletirseniz yardımcı olacaktır.

 9. 5 gün önce avonun kendi sitesinde tc ile üye ol formunu doldurdum. Hala dönüş yapılmadı tc yi de verdim bi sorun olur mu lütfen bilgilendirir misiniz

  1. Güneş: TC vermeniz hiçbir sorun teşkil etmez önemli olan nüfus cüzdanınızdaki seri numaradır yani sadece TC kötü amaçlı kişiler için yeterli değildir kaldı ki Avon gibi büyük bir şirkette kesinlikle bir sorun olmaz. Eğer hala üye olmadıysanız https://www.temsilcifirsatlari.com/avon-temsilci-basvurusu bu linkten başvuru yaparsanız ben sizi kaydedebilirim.

 10. Başvuruda bulundum biri aradı avondan ama bir hafta sonra ben dönüş yapmasam beni kimse aramadı ve onaylanmadigini eoyledi. Bu nasıl birşey sonuçta Avon adına arandım ve TC alındı ?

  1. Rahime: TC alınıyor bunda bir sorun yok, eskiden kimlik fotokobisi ve ikamet ettiğiniz yere ait elektrik,su gibi fatura alınıyordu. Şimdi sadece TC numaranız yeterli oluyor. Eğer daha önceden borcunuz varsa veya sistemde kayıtlı iseniz onaylanmamış olabilir. Sizi arayan kişiye neden onaylanmadığını sorunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.