Avon İade Ve Değişim İşlemleri Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar, satışın çok olduğu Avon’da iade ve değişim de kaçınılmaz bir durumdur. Bu yüzden sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirmek istedim.

Hala Temsilci Değilseniz, aşağıdaki Avon Temsilci başvuru formunu doldurarak aynı gün içerisinde temsilci olabilir ve kendi ihtiyaçlarını indirimli alabilirsiniz kazanç sağlamak istiyorsanız satış da yapabilirsiniz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Satın aldığım üründen memnun kalmazsam iade edebiliyor muyum?

Dünyanın en iyi kozmetik markalarından biri olan Avon da aldığınız ve kullandığınız memnun kalmadığınız ürünleri iade edebiliyorsunuz yada değişim yapabiliyorsunuz. Örnek bir bb krem aldınız açtınız, denediniz fakat memnun kalmadınız, rengi/kokusu/stili/boyutu broşürde gözüktüğü gibi değildi sorun değil geri gönderebilirsiniz. Yada müşteriniz bir parfüm aldı ama kokusunu beğenmedi sorun değil % 100 müşteri memnuniyeti Avon da var. Bu sadece bb krem yada parfüm için değil tüm ürünlerde iç giyim vs. içinde geçerlidir. Müşterinizin yada sizin beğenmemeniz, memnun kalmamanız halinde sorunsuz bir şekilde iade edebilirsiniz. Gerek ödemenizi geri alabilir, gerekse değişim isteyebilirsiniz. Tabi bir parfümü alıp yarıya kadar kullanmak yada bir kremi bitirdikten sonra bunu beğenmedim demek adil değildir. Tüm iade süreci müşteri ve Avon arasında gerçekleşecektir. Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 40 gün içerisinde iade edilebilir. 40 günü aşan iadeler kabul edilmeyecektir. Kargo sürecini de göz önüne alarak 30-35 günde iade etmek gerekir. İade göndermek istediğinde fatura üzerindeki “Ürün İade Bilgileri” alanını eksiksiz doldurup imzalamalısınız. İade imkânı yanı sıra Avon’un değişim fırsatından da yararlanabilirsiniz. Beğenmediğiniz size uymayan ürünleri değişimde yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz ürünleri bize teslim ettiğinizde size 1 hafta içerisinde yenisini teslim ederiz. İadelerini PTT Kargo teslimatı sırasında ya da teslimat sonrası 1 gün içerisinde PTT şubelerine giderek verebilirsin. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilemez. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilebilir. Diğer kargo firmaları ile ücretli gönderebilirler. Kabul edilen ürün iade bedeli en geç 10 gün içinde kredi kartına iade edilir.

Avon İade ve değişim nasıl yapılır

Kaç gün içerisinde iade gönderebilirim?

Satın alınan ürünler teslimat tarihinden itibaren 40 gün içerisinde iade edilebilir. Teslim ettiğiniz ürünlerin firmaya ulaşması ve işleme alınması yine 3-4 gün sürdüğü için sizlerin en geç 30 gün içerisinde iade edeceği ürünleri kargoya teslim etmesi gerekir. Daha fazla için 0533 1 376 376 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Nasıl iade gönderebilirim?

Siparişlerinizle birlikte koli içerisinde gelen faturayı mutlaka saklamalısınız. Bu tarz iade işlemlerinizde mutlaka fatura gereklidir. Çünkü sadece fatura olmamakla birlikte aynı zamanda iade formu olarak kullanılmaktadır. e-fatura uygulamasına geçen Avon temsilci bilgilerinde e-mail adresi olanların faturalarını e-mail adreslerine göndermektedir. O nedenle geri göndermek istediğiniz ürün yada ürünler için e-mail adresinize gelen faturayı yazdırıp kullanmanız gerekir. Müşterimiz, fatura altındaki kesilebilir iade alanını doldurup imzalayarak PTT Kargo subesine bırakmalıdır. İade ürün promosyonlu bir ürünse, ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün iadesi kabul edilememektedir. İadeler sadece PTT Kargo ile ücretsiz olarak Avon’a gönderilmektedir.  Diğer kargo firmaları  ile ücretli gönderebilir. Ürünlerin yolda hasarlanmayacak şekilde sarıldıktan sonra kargo poşetiyle gönderilmesi uygundur. Poşetle gönderilemeyecek hacimli ürünleri herhangi bir küçük koliyle veya Avon sipariş kolinizle gönderebilirsiniz.

Ürün iade ederken nelere dikkat etmeliyim?

 1. Ürün bedelinin cari hesabınıza alacak kaydedilmesi için İADE, ürünün yenisi ile değiştirilmesi için DEĞİŞİM kutucuğu işaretlenmelidir.
  2. İade edilen ürünün adedi ve adete göre toplam tutarı yazılmalıdır.
  3. Sebep kodu kısmına, faturanızın alt kısmında yer alan iade sebep kodlarından ilgili olanı yazılmalıdır.
  4. İsminizin altındaki alan mutlaka imzalanmalıdır.
 2. Faturadaki ürün iade bilgileri kısmı tam ve okunaklı doldurulmalıdır. Fatura mutlaka imzalanmalıdır.
  6. İmzalı fatura ve ürünler birlikte gönderilmelidir.
  7. Kargo Teslim Fişinizi saklamanız gereklidir.

İadem hangi durumlarda kabul edilmez?


1. Fatura gelmediyse ya da fatura imzasız geldiyse,
2. 3.kampanya olan (40 gün ) iade süresi geçtiyse,
3. Faturadaki ürün iade bilgileri kısmı belirtildiği şekilde doldurulmadıysa,
4. Ürün bedelinin iadesi talep edildiği halde;Varsa ürünün hediyesi gönderilmediyse (Örnek; Bedava ürün promosyonları, aksesuar hediyeleri, Temsilci programı hediyeleri vb.)
5. Ürünler set olarak satın alındığı halde; setteki ürünlerin tamamı iade edilmediyse kabul edilemeyecek ve tarafınıza geri gönderilecektir

Dikkat edilmesi gereken nokta …

Örnek siz bir rimel aldınız, yanında birde göz kalemi hediyesi olsun, bu ürünü iade etmek istediğinizde yanında gelen hediyeyi de göndermelisiniz. Yoksa geçersiz iade şeklinde geri gelecektir. Aynı şekilde Avon ürünlerinde gönderilen garanti belgesi yine koli ile geri gönderilmelidir

İç giyim ürünlerinin iade şartları nedir?

Deneme esnasında mayolarda ve iç giyim alt çamaşırlarda, ağ kısmındaki hijyen bantları asla çıkarmamalısınız aksi halde değişim yapılmamaktadır. İç giyim üst grupta kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar üzerinden değiştirme veya iade yapılmaktadır.

Ürün değişimi yapabiliyor muyuz?

Ürünlerde renk, beden değişimi yapılamıyor, dilersen ürünü iade olarak gönderebilirsin. Ürünün hasarlı olması durumunda iade olarak işleme alınır.

Ürün İademi nasıl takip edebilirim?


www.avon.com.tr internet sitesindeki Cari Hesap Özeti sayfasından ve 0212 473 11 11’i arayıp Sesli Yanıt Sistemimizden iade seçeneğini tuşlayarak kuruluşumuza ulaşan iadelerinizin tutarını ve işlem tarihini öğrenebilirsiniz.Herhangi bir aksaklık durumunda iadenizi takip edebilmeniz için Kargo Teslim Fişini Avon Müşteri İletişim Merkezi’nin 0212 473 12 12 nolu faksına göndermeniz gerekmektedir.

Updated: 27 Nisan 2021 — 14:46

3 Comments

Add a Comment
 1. Dün (20 haz 2023) iade için PTT ye gittim. Paketi hazırladım verdim. 40 tl istedi, hayır anlasmalisiniz dedim, anlaşmamız yok dedi. Karşı ödemeli göndermek istiyorum dedim. 51 tl karşı ödemeli makbuz çıkarttı. 1 hafta sonra o ürün geri gelir ve benden ücreti istenirse kime şikayet etmeliyim.

  1. İsa: Avon’un PTT kargo ile anlaşması var. Bu konu ile ilgili Avon müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Tel: 0850 250 28 66

 2. ptt kargoya hangi adresi vermek gerekiyor iade gönderirken?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.