Avon Siparisleri Ne Zaman Gelir

Öncelikle şunu belirtmek isterim her işte olduğu gibi Avon temsilciliği de rekabetli bir iştir. Türkiye’de 400.000 civarı temsilci olduğunu biliyor muydunuz? Evet, bu ciddi bir rakam hem rakiplerinizin çok olduğunu gösteriyor hem de bu işin yapılabilirliğini göstermektedir. Bu kadar temsilcilik yaparak kazanç sağlamaktadır.

Sizin temsilciliği iyi bir şekilde yapabilmeniz için yazılarımızda izlemeniz gereken yolları açıklıyoruz. Bu yolların en önemlilerinden biride müşterilerinize ürünlerini kısa zamanda ulaştırmaktır. Biz pek bekletilmeyi seven bir millet değiliz, bir sipariş verdiğimizde hemen gelsin isteriz. Bu yüzden bu yazımızda sipariş aşamalarını ve siparişlerin size ne kadar zamanda gelebileceğini açıklayacağız.

Avon siparişim ne zaman gelir

Avon Sipariş Teslimi Aşamaları

Bu aşamalar siparişinizin işleme alınması yani faturalandırma, kargoya verilmesi ve dağıtıcıya verilmesi şeklinde 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.AŞAMA: Siparişlerin İşleme Alınması – Faturalandırılması

Bildiğiniz gibi ürünlerin ödemesi 15 gün içerisinde yapılmaktadır ve sipariş esnasında sizden ödeme yapmanız istenmez bu yüzden sipariş limitleri bulunmaktadır. Yeni temsilcilerin limitleri 350TL-450TL arasıdır. Bu limitler sipariş verip ödemelerinizi düzenli olarak yaptığınızda artmaktadır.

Sipariş limitinizi aşmadığınızda ve 15 günü geçmiş ödemeniz bulunmadığında siparişleriniz faturalandırma aşamasına geçer.

Eğer gecikmiş borcunuz var ise kredi kontrol aşamasına takılır ve ödeme yapmanız halinde faturalama işlemine geçilir.

Şunu da belirtmek istiyorum diyelim ki limiti aştınız çok siparişiniz var bu durumda ne yapacağım gibi soru sorabilirsiniz. Hemen bunun da çözümünü yazalım.

Bu gibi durumlarda verdiğiniz siparişlerin limiti aşan ödemesini hemen yaptığınız takdirde ürünleriniz faturalanacaktır veya sisteme kredi kartı bilgilerinizi tanımlarsanız yine bu sorunu aşmış oluyorsunuz.

Siparişlerimi Girdim Ama Henüz İşleme Alınmadı

Yukarıda belirtmiş olduğumuz limit aşımı ve gecikmiş ödeme sorunu olmayan ama faturalandırma işlemine geçilmemiş siparişler aşağıda yazacağım nedenlerden dolayıdır.

Avon personeli haftasonu ve resmi tatillerde çalışmamaktadır. Cuma günü 15:30’tan sonra gireceğiniz sipariş Pazartesi günü işleme alınacaktır. Aynı şekilde resmi tatillerde de tatil bitiminin ilk iş günü işlem yapılacaktır.

Kampanyaların bitiş ve başlangıç tarihlerine de dikkat etmeniz gerekir. Bu zamanlarda çok yoğunluk olduğundan faturalanma aşaması birkaç gün gecikebilir.

Bu yüzden siparişlerinizi hafta içi 15:30’a kadar vermenizi öneririm. Kampanya bitiş ve başlangıç yoğunluğu yok ise ve limit-gecikmiş ödeme sorunu yoksa siparişiniz aynı gün faturalandırılıp kargoya verilebilir.

2.AŞAMA: Siparişlerin Kargoya Verilmesi

Faturalanan siparişleriniz koliye konup PTT kargoya verilmektedir. Avon bunun için 2 iş günü süre vermektedir. Yoğunluk olmaması durumunda ve belirttiğimiz saatten önce sipariş girdiğinizde aynı gün kargoya verilmesi mümkün oluyor.

3.AŞAMA: Dağıtıcıya Verilmesi ve Teslimi

Ürünler Kocaeli’nin Gebze ilçesinden PTT kargoya verilmektedir. Bu bölgeye yakın olan temsilcilere kargoları daha kısa sürede ulaşacaktır. Bu süre uzaklığa göre 24-48 saat arası değişmektedir.

Kargo Takibinizi Yapın

Avon temsilci panelinizden veya PTT kargonun resmi sitesinden temsilci numaranızı girerek kargonuzu takip edebilirsiniz.

Dağıtıcıya çıktı notunu gördüğünüzde bilin ki o gün size teslim edilecektir.

Kargo takibini iyi yapmalısınız çünkü belirttiğiniz adreste olmanız gerekiyor tekrar gidip PTT’den kendiniz teslim almak istemiyorsanız. Veya kargonuzu teslim alması için birini görevlendirmelisiniz. Farklı biri teslim alacaksa PTT görevlisi TC kimlik numarası isteyebilir bunu da unutmayın.

Köyde Yaşıyorum Kargom Ne Zaman Gelir?

Köy ve kasabalara PTT haftanın 1 günü teslimat yapmaktadır. Bulunduğunuz bölgenin PTT şubesini arayarak teslimat gününü öğrenebilirsiniz.

Sizlere hızlı bir şekilde siparişlerinizin ulaşması için yapmanız gereken adımları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Aklınıza takılan soruları çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz, en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız.

Bu yazımız temsilcilerine yöneliktir. Avon müşterilerine ürünler temsilcilere ulaştıktan sonra mümkün oluyor. Bazı nedenlerden dolayı bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden temsilcinize karşı anlayışla yaklaşmanızı rica ederiz.

Updated: 23 Nisan 2020 — 14:30

24 Comments

Add a Comment
 1. Ben dün sipariş verdim 50. TL lık bugün katalok değişti verilen siparişin ücretide değişir mi acaba

  1. Canan: Kampanya 10 saat 23:30’a kadar devam etti. Siparişinizi bu saate kadar verdiyseniz K10 fiyatları geçerli olur. 23:30’dan sonra verdiyseniz Kampanya 11 yani Ekim Kataloğu fiyatları geçerli olacaktır.

 2. Ürünleri kapıda ödeme ile teslim aldığımızda hemen mi ödeme yapmamız gerekiyor ?

  1. Ayşe Kübra Özkurt: Evet, sipariş verirken kapıda nakit ödemeyi seçerseniz siparişiniz geldiğinde PTT görevlisine hemen nakit olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Kapıda ödemelerde 15 gün vade olayı kalkmaktadır.

 3. Cuma akşamı 18.00da sipariş verdim her zaman daha erken saatte sipariş verirdim verdiğim günün sonraki günü öğlen gelirdi ama bu sefer Pazartesi’ye aksar mı

  1. Dlr: Kampanya başı ve sonu yoğunluk olabiliyor.

 4. 9 ağustos 2019 tarihinde vermiş olduğum sipariş 10 gün oldu hala işleme dahi alınmadı.Müşteri hizmetlerini aradığımda herhangi bir sorun olmadığını en kısa sürede işleme alınacağını söyledi.Fakat hala hiç bir hareketlilik yok sebebini öğrenebilir miyim?

  1. Banu: Araya haftasonu ve bayram tatili girdiğinden siparişinizde gecikme olmuştur.

 5. 19.03.2020 19.37 tarihinde akşam sipariş verdim ürünlerim henüz gelmedi.ödemesini karttan yaptım ilk ürün sipariş olduğu için mi gecikme oldu.yada ne zaman gelir

  1. Rümeysa: PTT kargo 1-3 iş günü içerisinde siparişlerinizi ulaştırmaktadır. Virüs nedeni ile gecikme olmuş olabilir.

 6. Ben 12 nisan 2020 de sipariş vermiştim teslimata tıkladığımda sayfa bulunamadı dedi puan kargo takibi yapamıyorum ama ödeme de kesildi ?

  1. Rukiye: Temsilci numaranız ile giriş yapıp sipariş takibinden bakabilirsiniz. 0850 250 28 66 nolu müşteri hizmetlerini arayarak da siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

 7. Merhabalar ben ayın 12.04.2020 de sipariş ettim geniş bir Bilgi gelmedi aöylediğiniz numarayla da görüştüm yönlendirme yapılacak dedi herhangi bir şey olmadı hala mesaj da gelmedi ? Kargom nerde siparişim neden yola çıkmadı bana Bilgi verirmisiniz ?

  1. Rukiye: Virüs olayından dolayı Avon’da da çalışan sayısı şu an az. O yüzden bir kaç gün gecikme oluyor. Sisteme giriş yaparak Sipariş Takibi butonunu tıklayarak siparişinizin hangi aşamada olduğunu kargoya verildiyse kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

 8. Benim siparişim ne zamn gelir

  1. Pervin: Kargonuz verildikten sonra PTT’ye bağlı olarak 1-3 iş gününde gelir. Kargonuzu Avon sayfanıza giriş yapıp sipariş takibinden takip edebilirsiniz.

 9. 15şinde çıkan kargom henüz gelmedi ne zaman gelir acaba

  1. Mustafa Ateş: Kargonuz ile bilgiyi PTT şubeniz ile görüşerek öğrenebilirsiniz.

 10. Merhaba benim 2020-11-21 00:15:59 tarihli faturalandirilmis 124 tl tutarinda ilk siparisimi girdim bugun 28 kasim ne gelen vaar ne giden ne zaman gelir acaba

  1. Sevgi: PTT genelde 1-3 iş günü içinde siparişlerinizi teslim etmektedir. Siparişte gecikme oldu ise PTT şubenizin yoğunluğundan kaynaklanabilir. Avon siparişlerinizin durumunu öğrenmek için sisteme giriş yapıp sipariş takibine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.