Sipariş Defteri (Müşteri Sözleşmesi) Doldurmayı Unutmayın!

Dikkat ettiyseniz bazı siparişlerinizde sizlere sipariş defteri gönderilmektedir. Bugüne kadar kolay kolay temsilcilerin çok fazla kullanmadığı Avon Müşteri Sözleşmesi 15 Nisan 2015 itibariyle kullanımı tüketici haklarının korunması kapsamında kullanılması zorunlu hale gelmiştir. 30 TL ve üzeri siparişlerde geçerli olan bu uygulama ile siz ve müşterinizin yapması gereken işlemler bulunmaktadır. Sipariş defteri olarakta anılan müşteri sözleşmesi 3 nüshadan oluşmaktadır. 3 Farklı renkte olan nüshalar biri Avon’a biri müşterinize biride sizde kalacaktır.

Avon Müşteri Sözleşmesi

Müşteri Sözleşmesi Nedir?

Müşteriniz ve sizin aranızda yasal bir dayanak olup, aynı zamanda tüketicilerin korunması için geliştirilmiştir. 30 TL ve üzeri siparişlerinizde mutlaka bu belgeyi doldurmalı, imzalamalı ve müşterinize imzalatmanız gerekir. Her sipariş defteri içerisinde 10 adet müşteri sözleşmesi bulunmaktadır. Bunların tamamı bitene kadar kullanmalıdır. Her biri 3 nüshadan oluşan sipariş defteri en üstteki beyaz orjinal olanı Avon’a gönderilmek üzere koçanda kalması gerekmektedir. Diğer iki kopya nüshayı ise rengi farketmeksizin biri müşteriye diğerini ise kendinizde saklamanız gerekir. Tamamen biten sipariş defteri ise Avon’a yurtiçi kargo ile gönderilmesi gerekir.

Avon Sipariş Defteri Nasıl Doldurulur?

Sizlere ücretsiz gönderilen Avon Sipariş Defteri ilk sayfası doldurulmuş örnek içermektedir. O sayfadan yararlanarak gerekli alanları kolayca doldurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sadece el yazısı ile doldurulması gerekmektedir. Bilgisayar ortamında hazırlanan belgeler geçerli değildir.

Müşteriye Şu Notu Yazdırmalısınız

Avon müşteri sözleşmesinde temsilci ve müşteriye ait bölümler olup, özellikle bilmeniz gereken müşterinizin sözleşmedeki boş bölüme el yazısı ile “Sözleşmenin bir örneğini elden teslim aldım, on dört gün içinde cayma hakkımın olduğu konusunda bilgilendirildim.” şeklinde el yazısı ile müşterinize yazdırmanız gerekir. Bunu temsilci değil müşteri kendisi yazması gerekir. Şehir dışından aldığınız siparişlerde müşteri ile yüz yüze gelme imkanı olmadığı için nasıl yapılacak bilmiyorum ama Avon yönetimi böyle bir karar almıştır.

Biten Sipariş Defteri Avon’a Gönderilecektir

Her koçanda 10 sipariş defteri bulunmaktadır. Tamamen biten defterler orjinal (beyaz) nüshalar olacak şekilde Avon’a göndermeniz gerekir. Gönderme işlemi size gelen sipariş esnasında yurtiçi kargo görevlisine elden teslim etmeniz gerekir. Dikkat etmeniz gereken aşağıdaki adrese gönderilmesi gerektiğidir. Kargo görevlisine mutlaka bilgi vermelisiniz. Aksi halde onu iade zannederek Avon’un deposuna gönderebilir. Sipariş defterini geri gönderirken sizden hiç bir şekilde kargo ücreti alınmayacaktır. Kargo ücretini alıcı olan Avon yapacaktır.

Avon Kozmetik Genel Müdürlüğü
Tekfen Kağıthane Ofispark Kat:4/11 Merkez Mahallesi Bağlar Caddesi No:14 Kağıthane İSTANBUL
0850 250 28 66

Avon Sipariş Defterim Yok Nasıl Temin Ederim?

Daha önce sürekli gönderilen Avon Müşteri Sözleşmesi aynı zamanda temsilcilerin kendilerininde isteme imkanı bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken sipariş verirken 28503 ürün kodu ile sipariş defteri talep edebilirsiniz. Avon sipariş defteri tamamen ücretsiz olup, elinizdeki defterler bitmeden isteyin aksi halde mağdur olabilirsiniz.

Bir uygulamayı daha sizlere aktarmış olduk, aşağıda yer alan linkte Avon tarafından konu ile alakalı resmi açıklama bulunmaktadır. Bu konu hakkında soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından iletiniz.
https://www.temsilcifirsatlari.com/wp-content/uploads/2015/03/avon-siparis-defteri-nasil-doldurulur.pdf

Updated: 23 Nisan 2020 — 15:09

11 Comments

Add a Comment
 1. 30 TL olan satış bedeli 1 müşteri için mi geçerli yoksa o
  kampanya süresince yapılan toplam sipariş bedeli mi?

  Bahsedilen satış fiyatı katalog fiyatı mı yoksa temsilci
  fatura fiyatı mı?

  1. Hande: İlk sipariş sonrası vereceğiniz tüm siparişlerde ücretsiz kargo limiti 30 TL olarak belirleniyor.

 2. 30tl nin altinda olursa siparis defterini doldurmayacak miyiz

  1. Aleyna: Hayır 30 TL altındaki siparişlere gerek yoktur.

 3. meraba ben 460 tllik urun sattim ama buraya 3 urun yeri ayrilmis nasil yapacam onu tesekkur ederim

  1. Medine: Diğer sayfalara yazabilirsiniz.

 4. Sözleşmeyi yazmasak ne olur

  1. Enise: Yasal anlamda bir sorun çıkması halinde zor duruma düşersiniz.

 5. Sipariş nasıl yapılır

 6. Sipariş vermek istiyorum

  1. Asie: Size en yakın bir temsilciden sipariş verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.