Avon Panorama Yenilendi

2015 Yılına bir çok değişiklik yaparak merhaba diyen Avon temsilci ve takım öncülerinin en az katalog kadar önem verdiği panorama dergisindede değişikliğe gidilmiştir. İlk etapta boyutu küçülen ve gittiğiniz heryere kolayca taşıma imkanı sunan yeni hali aynı zamanda kataloglarda olduğu gibi sayfalarda hangi kısımda olduğunuzu belirten bantlar eklenmiştir. Özellikle cilt bakımına dair detaylı eğitimlerede yer verilen yeni Avon Panorama dergisi ile satışlarınızı hızla artırmanız amaçlanmaktadır.

Avon Panorama Dergisi

Avon Panorama Nedir?

Henüz temsilci olmamış arkadaşlarımızında konuya yabancı kalmaması için dilerseniz biraz panorama dergisi hakkında bilgi verelim. Satışlarını sadece gönüllü temsilcileri ile yapan Avon sizlerin ürünleri tanıması, daha fazla satış yapması için her kampanya basılı malzemelere önem vermektedir. Bunların başında ilk etapta katalog gelmekte olup, onun dışında ise sadece temsilciyi ilgilendiren panorama dergisi gelmektedir. Peki Avon Panorama neden gerekli, içeriğinde neler var, nelere dikkat etmeli, birazda onları ele alalım.

Avon’dan Haber ve Duyuruları İçerir

Her kampanya katalog ile birlikte gönderilen panorama ilk sayfaları genelde Avon’dan yapılan haber ve duyuruları içermektedir. Meslek 2015’in ilk kampanyası olan K1 panorama sayfasını açtığınızda Avon’un önemli isimlerinden biri olan bir çoğunuzun yakından tanıdığı Gülay Başaran’ın emekliye ayrıldığı yer aldı. Buna benzer önemli gelişmeler olup, mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı yeni uygulamalar yer alabilir.

Örnek Ürünleri Alabilirsiniz

Her kampanya yeni ürünleri satışa çıkaran Avon genelde bu ürünleri satışa çıkmadan bir kampanya önce panorama dergisinde temsilcilerine duyurmakta ve denemek isteyenler için en fazla 1 adet olmak üzere sayfada yer alan ürün kodu ile sipariş verebilir müşterilerinize deneterek satışa çıkmadan bile sipariş alabilirsiniz. Özellikle yeni çıkacak parfüm markalarında 5’li paket halinde satışlar olup, bu paketi aldığınızda yanında en az 1 tane ücretsiz gelmektedir. Buda sizin için ekstra kazanç anlamına gelmektedir.

Seri Sonu Ürünleri %70 İndirimli Alabilirsiniz

Yeni satışa çıkan ürünler yanısıra satıştan kalkan, kalkacak olan yada seri sonu ürünleri temsilciler için %70’e varan indirimlerle Avon Panorama dergisinde satışa sunmaktadır.

Satış Teknikleri Aktarılıyor

Her kampanya değişen ürünlere göre uzmanlardan satış tekniklerini ve aynı zamand ürünlerin sunuluş tekniklerini bulacaksınız. Bir anlamda eğitim anlamına gelmekte olup, düzenli takip ettiğinizde satış ve sunum anlamında ciddi gelişim olduğunu farkedeceksiniz. Özellikle yeni başlayan arkadaşlara tavsiye edilir.

Temsilci Hediyeleri ve Puan Bilgisi

Sadece kazanç sağlamakla yetinmeyen temsilci arkadaşlarımız aynı zamanda her kampanya bir birinden özel hediyeleri kazanabiliyor. Yada seviyesine göre her kampanya binlerce puan toplayarak Avon Sanal Mağaza’dan dilediği hediyeyi seçebiliyor. Her kampanya değişen hediyeler, hediye kazanma için gerekli satış limitleri ile Club ve Elite Club üyelerinin kazanacağı puanlar ve satması gereken limitler son sayfalarda yer alıyor.

Davet, Organizasyon ve Toplantılar

Bir çok etkinliğe imza atan Avon bunları günler öncesinden duyurmakta ve sizlerinde katılmasını sağlamaktadır. Etkinliklerde yapılanları resimlerle temsilcilere aktarılmaktadır.

Ürün Numuneleri ve Yardıcmı Satış Malmezeleri

Bir çok müşteri bir ürünü almadan önce mutlaka denemek ister, onlar için geliştirilen numune ürünler ile hemen hemen tüm ürün gruplarından numuneler oluşturulmuştur. 50 kuruş’tan başlayan bu ürünleri tek yada set halinde alarak müşterilerize deneme yaptırarak satabilirsiniz. Numune ürün kodları yine Avon Panorama dergisi orta sayfalarında yer almakta olup, tek yada set halinde alabileceğinizi unutmayın.

Poşet, Çanta, Broşür

2014 Yılında bildiğiniz gibi temsilci siparişlerinde poşet sınırlamasına gidildi. Daha fazla poşet isterseniz buradan 10 tanesi 50 kuruşa alabilirsiniz. Yine aynı şekilde kendiniz ve özel müşterileriniz için karton ve hediye çantaları alabilirsiniz.

Kampanya 1 Panorama Dergisi

Yani anlayacağınız katalog ve panorama Avon temsilcileri için oldukça önemlidir. İçerisindeki bilgileri sadece temsilcilere yönelik olması nedeniyle burada açıkça paylaşamıyoruz.

Updated: 23 Nisan 2020 — 15:19

8 Comments

Add a Comment
 1. Ben avona yeni kayit oldum Grup temsilcim handan yüncü telefonlarimi acmiyor ve hicbir sekilde beni bilgilendirmiyor ben

  1. Asya: 0212 473 11 11 nolu telefondan yardım alabilirsiniz.

 2. Ya ben yeni avona kayıt yaptım ama daha tam olarak bilmiyorum
  Gurup temsilcim de ben aradığımda bıkmış bir şekilde telefonlarını açıyor ben de. Bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum bazı sorularım var ödeme ile ilgili

  1. Nevin: Buyurun bize sorabilirsiniz.

 3. Avon panaroma da yazan ürünlerin fiyatları temsilci fiyatı mı yoksa katalok fiyatı mı

  1. Şule: Temsilci fiyatıdır.

 4. Ben yeni temsiliyim avon kataloğu yanınd panorama da siparişler ayrı mi
  Ucretlendirme ayrı ayrı mı yoksa tek bir hesap

  1. Yasemin: Katalogdaki fiyatlar müşterileriniz içindir sipariş verdiğinizde o fiyatlardan daha indirimli alırsınız. Panoramadaki fiyatlar temsilci fiyatıdır ve aksi belirtilmedikçe buradaki ürünlerden 1 adet alma hakkı bulunmaktadır. Katalog ve Panorama da aynı yerden sipariş verilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.