Avon Temsilcileri Nasıl ve Ne Kadar Kazanır?

Merhaba arkadaşlar büyük şehirde yaşıyorsanız tek maaş ile yaşamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Bir de eviniz kira ise geçinmek neredeyse imkansız hale geliyor. Birçok insan ek iş yapmaya ihtiyaç duymaktadır. Aynı şekilde ev hanımları katkı sağlamak için gün içerisinde çeşitli işler yaparak gelir elde etmektedirler.

Ek iş olarak yapabileceğiniz işlerin başında Avon temsilciliği gelmektedir. 18 yaş ve üzeri herkesin kolayca yapabileceği temsilcilik ile aylık binlerce TL kazanç ve hediyenin sahibi olabilirsiniz. Çoğu kişinin gelir kapısı olan, kozmetik deyince ilk akla gelen isimlerin başında olan Avon ne kadar kazandırıyor, Avon temsilcisi ne kadar, nasıl kazanır gibi sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

Avon’da Nasıl Kazanç Sağlanır?

Birçok ülkede ürünleri satılan ve severek kullanılan Avon ürünleri doğrudan satış yöntemiyle satılmaktadır. Bu yöntem mağaza gibi satış noktalarının olmadığı, kişilerin katalog üzerinden ürünler hakkında bilgilendirerek satış yapma şeklidir.

En etkili satış yöntemi olan katalog ile yapılandır hem insanlara kazanç kapısı sağlıyor hem de ürünlerin güvenilir kişiler ile birçok yere ulaşmasını sağlıyor. Bir düşünün mağazadan hiç tanımadığınız satış sorumlusundan mı almayı tercih edersiniz yoksa ailenizden, arkadaşınızdan veya güvendiğiniz birinden mi almayı tercih edersiniz? Cevap açık ve net bir şekilde belli değil mi? Avon bu işi 130 yıldır bu şekilde ürünlerinin satışını yaptırdığına göre demek ki doğru bir pazarlama şekli.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Avon kazanç sisteminde temsilcilik ile başlayıp satış lideri, uzman lider, bronz lider, gümüş lider, altın lider, platin lider, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü, koordinatör, kıdemli koordinatör ve grup koordinatörü pozisyonlarına gelip bu pozisyonlarınızı koruduğunuzda ciddi rakamlar kazanıyorsunuz. Kazançlarınızın yanı sıra primler ve çok güzel hediyeler de beraberinde geliyor.

Size bu içerikte Avon’nun başlangıç seviyesi olan temsilci nasıl kazanır ve ne kadar kazanç sağlar bilgisini vereceğim.

Avon Temsilci Kazancı

Avon Temsilcisi %33’e Varan Kazanç Sağlıyor

Avon kataloğundan yapacağınız ürünlerin satışından %25 ile %33 oranında kar elde edersiniz. Bu oranlar gerçekten çok tatmin edici bir gelir elde etmenizi sağlamaktadır. Satacağınız ürünlerin kategorisine göre kar oranınız değişiklik göstermek ile birlikte belirttiğim oranlar aralığında karınız olacaktır.

Dilerseniz birkaç örnek ile kazancınızı hesaplayalım.

1000TL’lik Ürün Sattığınızda: Farz edelim ki 10 arkadaşınıza, komşunuza veya tanıdığınız herhangi birine 100TL’lik satış yaptınız veya daha az kişiye daha fazla ürün satarak toplamda 1000TL’lik satışınız oldu. Bunun ne kadarı temsilcinin yani sizin karı olacak? Yukarıda vermiş olduğum oranlar ile 250-330TL kar sizin cebinize kalan.

1.500TL’lik Satış Yaptığınızda: 375TL – 495TL arası kar sizin.

5.000TL’lik Satış Yaptığınızda: 1250 – 1650TL kar sizin.

10.00TL’lik Satış Yaptığınızda: 2500 – 3300TL karınız olacaktır.

Bunları pekala sizde hesap makinası kullanmadan kafadan hesaplayabilirsiniz ama kazanabileceğiniz karı görün istedim.

Hedeflerinizi yüksek tutun kazancınız yüksek olsun. Bu rakamlara ulaşamam demeyin, derseniz baştan kaybedersiniz. Her yaptığınız işte hedefiniz olsun ve o hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapın. Günümüz şartlarında artık yüksek satış rakamlarına ulaşmak o kadar kolaylaştı ki bunları size tek tek anlatmaya çalışacağım.

Kozmetik sektörü satışı en kolay sektördür. Özellikle bayanlar için (lütfen baylar üzerine alınmasın) kişisel bakım ve makyaj ürünleri hayatlarının vazgeçilmezidir. Bir bayana Avon kataloğunu gösterdiğinizde yüzlerce ürün içerisinden mutlaka ihtiyacı olsun, olmasın birkaç ürünü satın almak isteyecektir. Hele ki her ay yenilenen kampanyaları gösterdiğinizde satış yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Aşağıda bulunan Temsilci Başvuru Formunu doldurun, kendi ihtiyaçlarınızı indirimli alın, satış yaparak hem bütçenize katkı sağlayın hem hediyeler kazanın. Her ay sipariş verme zorunluluğu yok, üye olmak hiç hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Size satış yapmanızı kolaylaştıracak birkaç fikir vermek istiyorum.

Avon Ürünlerini Nasıl Satabilirim?

Çevrenize Satış Yapmak

Ev hanımı iseniz komşularınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza satış yapabilirsiniz. Gittiğiniz her yere kataloğunuzu da götürün. İşinizi yanınızdan ayırmayın. Gün yapıyorsanız bu da size artı müşteri getirecektir. Avon’da bu ay şu ürünlerde kampanya var diyerek kataloğunuzu gösterin. Mümkünse kalabalık yerlere gittiğinizde birden fazla katalog götürün, bakmak isteyen herkese verin. Kendileri siparişlerini vereceklerdir size siparişleri not alıp Avon’dan sipariş verip ürünleri isteyen kişilere ulaştırmak kalıyor. İş kadını iseniz çalışma arkadaşlarınıza ve aşağıda yazacağım yöntemlerle satışınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medyayı İle Satış Yapmak

Bir çok gruba üye olduğumuz sosyal medyada ücretsiz ürün paylaşımına izin veren yüzbinlerce üyesi bulunan gruplar var. Buralarda rahatlıkla avon ürünlerini satabilirsiniz. Kampanya ve indirim yaparak veya ücretsiz kargo seçeneği ile bir çok kişiye ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz. Bazı gruplarda ise belli sayıda üye yaparak veya çok uygun fiyatlarla reklam yapmanıza izin veriyorlar. Sosyal medyanın gücünü satış hedeflerinize ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Blog Yazarak Satış Yapmak

Günümüzde en etkili internet aracı olan blog yazmak çok keyifli. Eğer çevrem yok Avon ürünlerini satamam diyorsanız veya daha çok satış yapmak istiyorsanız hemen işe güzel bir alan adı alarak başlayın. Sonraki adım bir hosting firması ile anlaşarak blog yazabileceğiniz bir altyapı kurmak. Benim size tavsiyem WordPress olacaktır çoğu Blogger’ın tercih ettiği bir altyapıdır. Altyapısı ve sunmuş olduğu eklentileri sayesinde SEO açısından çok uyumludur. SEO nedir derseniz bilmeyenler için kısaca belirtmek gerekirse Google’ın sevdiği ve siteleri ön plana çıkarmak için uyulması gereken kurallar diyeyim. Şimdi sıra geldi yine SEO’ya uygun içerikler yazıp, kampanya ve ürünleri tanıtarak müşteri bulmanıza. İnanın bu yöntemi çok seveceksiniz. Siz müşteriyi değil müşteri sizi bulacak.

Satışınızı Arttıracak İp Uçları

İndirim Yapın

Sürekli sizden alan müşterilerinize indirim yapın. Birden fazla ürün alıyorsa birini geliş fiyatına verin. Bu indirimler müşterinizi memnun edecektir ve sürekli sizden alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle bulunduğunuz çevrede, ortamda sizden başka temsilci var ise bu yöntemi mutlaka uygulayın ki müşteriniz başka temsilciye gitmesin.

Hediyeler Verin

Hediyeyi kim sevmez ki? Yukarıda belirttiğim gibi Avon’dan hem kazanç sağlıyorsunuz hem de her kampanyada temsilci hediyeleri kazanıyorsunuz. Bu hediyelerden müşterilerinize verebilirsiniz. Veya bütçenizi sarsmayacak şekilde çok uygun ürünlerden adetli alıp hediye edebilirsiniz.

Kampanya Yapın

Avon kataloğundaki kampanyalardan birbiriyle alakalı ürünleri birleştirerek veya bayan – erkek kampanyalarını birleştirerek kendi kampanyanızı yapın. Kampanyada olmayan ürünlerle de kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Bu kampanyalarda ister indirim yaparsınız isterseniz hediye verirsiniz.

Avon temsilcisi ilk basamaktır. Yukarıda yazmış olduğum pozisyonlara gelerek gelirinizi çok daha fazla katlayabilirsiniz. Her bir pozisyona nasıl geleceğinizi ve ne kadar kazanabileceğinizi ileriki yazılarımda açıklayacağım. Ama öncelikle Avon Temsilcisi olarak işe başlamanız gerekmektedir.

Biz bir ekibiz ve gerçekten kazanç elde edebileceğiniz, istediğiniz saatlerde özgürce çalışabileceğiniz, keyifli bir şekilde nasıl para kazanılır bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sitemizi incelerseniz bu konuda ciddi bir emek verdiğimizi göreceksiniz. Merak ettiğiniz soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamaya çalışıyoruz. Kimse kazanç sağlamadığı bir iş için bu kadar emek ve zaman harcamaz. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Updated: 27 Nisan 2021 — 15:01

60 Comments

Add a Comment
 1. Ben 10_11aydır avon temsilcisiyim hiçkimse üye olmak istemiyor sadece ürün almak istiyorlar. Nasıl üye yapabilirim.Kazançımı arttırmak istiyorum. Satış lideri olmak İstiyorum. En son basamağa çıkmak istiyorum.bilgi verirmisiniz.

  1. Kader: Her ay sipariş zorunluluğunun olmadığını belirtin, muhtemelen bu yüzden temsilci olmak istemiyorlardır. Ayrıca temsilci olduklarında siparişleri kendileri verdiklerinde çok kaliteli markalardan her kampanya değişen hediyeleri kazanacaklarını mutlaka söyleyin.

 2. Temsilcilerin kazandığı paralar nezmn yatıyo

  1. Hilal: 07 Ekim’de yattı.

 3. Meraba bende avona başladım kendi uyelik linkimi nasıl sayfama kopyalabilirim

  1. Saadet: Satış lideri olduysanız ekip kurmak istiyorsanız, Avon Grow uygulamasını telefonunuza indirerek üyelik linki edinebilirsiniz.

 4. İlk defa lider oldum ve 5 ekip kurdum bana finansbanktan hesap açtırdılar. Maaş günü nezaman yatıcağını söylemediler. Maaş günü nezaman avonun

  1. Ümit: Avon’da maaş yoktur. Yaptığınız ciroya göre komisyon alırsınız. Kampanya bittikten sonra 2. Çarşamba günü yatmaktadır.

 5. Meraba bende yeni bu ay oldum uye biri yapti ama tam 300 tl lik sipariş bir 102 tl tuttu biri de 205 toplam 304 tl odenecek katolagdaki fiyatla gonderilen fiş ayni oluyor peki benim bunda karim ne anlamdim bilgi verirmisin ben hiç karim olamdi ustune ben eklemek zorunda kaldim anlamadim

  1. Bahar Karadoğan: Katalog fiyatları ile temsilci fiyatları aynı olamaz. Sipariş verirken Temsilci girişinden Temsilci numaranızı ve şifrenizi girerek sipariş vermeniz gerekir, aksi halde müşteri gibi sipariş vermiş olursunuz.

 6. Merhabalar bende yeni üye oldum avona
  Ancak bir bilgim yok neler yapmam gerektiği yönde birde katalogu ne zaman gonderiyolar

  1. Esea: Satış Lideriniz size yardımcı olacaktır, ilk kataloğunuzu da kendisi size yollayacaktır. Satış Liderinizi bilmiyorsanız Avon müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz 0850 250 28 66

 7. Ben yeni başladım. Sipariş gönderdim ve benim kazancım da yazıyor. Fakat kazancımı ben nasıl alacağım?

  1. Buse: Müşterilerinizden katalog fiyatından ücretleri alıyorsunuz ve Avon’a indirimli olarak temsilci fiyatından ödeme yapıyorsunuz. Bu aradaki fark kazancınız oluyor.

 8. Avondan para kazanılan bilinirmi maaş gabi

  1. Resime: Evet, hem satış yaparak hem de satış liderliği yaparak maaş gibi çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

 9. Avon para nerden kazanılıyor nasıl kullanılıyor yeni başladım üye olduğum kişi hiç ilgilenmiyor pes etme noktasına geldim

  1. Dilara: Avonpara yaptığınız cirodan (Avon Temsilci Hediyeleri yazımızı inceleyebilirsiniz), Avon On uygulamasından yaptığınız paylaşımlardan, kampanya içerisinde çıkan hedeflerden kazanılıyor. Temsilci numaranız ve şifreniz ile Avon’a giriş yaptığınızda “Avon Plus Market” yazan yere tıklıyorsunuz burada bulunan ürünleri kazandığınız Avonparalar ile alabiliyorsunuz. Avonparalarınızı biriktirip istediğiniz ürünü alabiliyorsunuz.

 10. Merhaba ben yeni temsilci oldum ve ilk temsilci kataloglarini nasıl sipariş vereceğim.

  1. İpek: Yeni temsilcilere Satış Liderleri ilk kataloglarını ücretsiz olarak gönderiyor, kendiniz adetli olarak sipariş vermek istiyorsanız temsilci numaranız ve şifreniz ile Avon Temsilci girişinden girerek sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.