Avon Temsilcileri Nasıl ve Ne Kadar Kazanır?

Merhaba arkadaşlar büyük şehirde yaşıyorsanız tek maaş ile yaşamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Bir de eviniz kira ise geçinmek neredeyse imkansız hale geliyor. Birçok insan ek iş yapmaya ihtiyaç duymaktadır. Aynı şekilde ev hanımları katkı sağlamak için gün içerisinde çeşitli işler yaparak gelir elde etmektedirler.

Ek iş olarak yapabileceğiniz işlerin başında Avon temsilciliği gelmektedir. 18 yaş ve üzeri herkesin kolayca yapabileceği temsilcilik ile aylık binlerce TL kazanç ve hediyenin sahibi olabilirsiniz. Çoğu kişinin gelir kapısı olan, kozmetik deyince ilk akla gelen isimlerin başında olan Avon ne kadar kazandırıyor, Avon temsilcisi ne kadar, nasıl kazanır gibi sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

Avon’da Nasıl Kazanç Sağlanır?

Birçok ülkede ürünleri satılan ve severek kullanılan Avon ürünleri doğrudan satış yöntemiyle satılmaktadır. Bu yöntem mağaza gibi satış noktalarının olmadığı, kişilerin katalog üzerinden ürünler hakkında bilgilendirerek satış yapma şeklidir.

En etkili satış yöntemi olan katalog ile yapılandır hem insanlara kazanç kapısı sağlıyor hem de ürünlerin güvenilir kişiler ile birçok yere ulaşmasını sağlıyor. Bir düşünün mağazadan hiç tanımadığınız satış sorumlusundan mı almayı tercih edersiniz yoksa ailenizden, arkadaşınızdan veya güvendiğiniz birinden mi almayı tercih edersiniz? Cevap açık ve net bir şekilde belli değil mi? Avon bu işi 130 yıldır bu şekilde ürünlerinin satışını yaptırdığına göre demek ki doğru bir pazarlama şekli.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Avon kazanç sisteminde temsilcilik ile başlayıp satış lideri, uzman lider, bronz lider, gümüş lider, altın lider, platin lider, direktör, kıdemli direktör, grup direktörü, koordinatör, kıdemli koordinatör ve grup koordinatörü pozisyonlarına gelip bu pozisyonlarınızı koruduğunuzda ciddi rakamlar kazanıyorsunuz. Kazançlarınızın yanı sıra primler ve çok güzel hediyeler de beraberinde geliyor.

Size bu içerikte Avon’nun başlangıç seviyesi olan temsilci nasıl kazanır ve ne kadar kazanç sağlar bilgisini vereceğim.

Avon Temsilci Kazancı

Avon Temsilcisi %33’e Varan Kazanç Sağlıyor

Avon kataloğundan yapacağınız ürünlerin satışından %25 ile %33 oranında kar elde edersiniz. Bu oranlar gerçekten çok tatmin edici bir gelir elde etmenizi sağlamaktadır. Satacağınız ürünlerin kategorisine göre kar oranınız değişiklik göstermek ile birlikte belirttiğim oranlar aralığında karınız olacaktır.

Dilerseniz birkaç örnek ile kazancınızı hesaplayalım.

1000TL’lik Ürün Sattığınızda: Farz edelim ki 10 arkadaşınıza, komşunuza veya tanıdığınız herhangi birine 100TL’lik satış yaptınız veya daha az kişiye daha fazla ürün satarak toplamda 1000TL’lik satışınız oldu. Bunun ne kadarı temsilcinin yani sizin karı olacak? Yukarıda vermiş olduğum oranlar ile 250-330TL kar sizin cebinize kalan.

1.500TL’lik Satış Yaptığınızda: 375TL – 495TL arası kar sizin.

5.000TL’lik Satış Yaptığınızda: 1250 – 1650TL kar sizin.

10.00TL’lik Satış Yaptığınızda: 2500 – 3300TL karınız olacaktır.

Bunları pekala sizde hesap makinası kullanmadan kafadan hesaplayabilirsiniz ama kazanabileceğiniz karı görün istedim.

Hedeflerinizi yüksek tutun kazancınız yüksek olsun. Bu rakamlara ulaşamam demeyin, derseniz baştan kaybedersiniz. Her yaptığınız işte hedefiniz olsun ve o hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapın. Günümüz şartlarında artık yüksek satış rakamlarına ulaşmak o kadar kolaylaştı ki bunları size tek tek anlatmaya çalışacağım.

Kozmetik sektörü satışı en kolay sektördür. Özellikle bayanlar için (lütfen baylar üzerine alınmasın) kişisel bakım ve makyaj ürünleri hayatlarının vazgeçilmezidir. Bir bayana Avon kataloğunu gösterdiğinizde yüzlerce ürün içerisinden mutlaka ihtiyacı olsun, olmasın birkaç ürünü satın almak isteyecektir. Hele ki her ay yenilenen kampanyaları gösterdiğinizde satış yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Aşağıda bulunan Temsilci Başvuru Formunu doldurun, kendi ihtiyaçlarınızı indirimli alın, satış yaparak hem bütçenize katkı sağlayın hem hediyeler kazanın. Her ay sipariş verme zorunluluğu yok, üye olmak hiç hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

1 Step 1
Avon Temsilci Başvuru Formu
CinsiyetinizLütfen Seçiniz
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Size satış yapmanızı kolaylaştıracak birkaç fikir vermek istiyorum.

Avon Ürünlerini Nasıl Satabilirim?

Çevrenize Satış Yapmak

Ev hanımı iseniz komşularınıza, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza satış yapabilirsiniz. Gittiğiniz her yere kataloğunuzu da götürün. İşinizi yanınızdan ayırmayın. Gün yapıyorsanız bu da size artı müşteri getirecektir. Avon’da bu ay şu ürünlerde kampanya var diyerek kataloğunuzu gösterin. Mümkünse kalabalık yerlere gittiğinizde birden fazla katalog götürün, bakmak isteyen herkese verin. Kendileri siparişlerini vereceklerdir size siparişleri not alıp Avon’dan sipariş verip ürünleri isteyen kişilere ulaştırmak kalıyor. İş kadını iseniz çalışma arkadaşlarınıza ve aşağıda yazacağım yöntemlerle satışınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medyayı İle Satış Yapmak

Bir çok gruba üye olduğumuz sosyal medyada ücretsiz ürün paylaşımına izin veren yüzbinlerce üyesi bulunan gruplar var. Buralarda rahatlıkla avon ürünlerini satabilirsiniz. Kampanya ve indirim yaparak veya ücretsiz kargo seçeneği ile bir çok kişiye ürünlerinizi ulaştırabilirsiniz. Bazı gruplarda ise belli sayıda üye yaparak veya çok uygun fiyatlarla reklam yapmanıza izin veriyorlar. Sosyal medyanın gücünü satış hedeflerinize ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Blog Yazarak Satış Yapmak

Günümüzde en etkili internet aracı olan blog yazmak çok keyifli. Eğer çevrem yok Avon ürünlerini satamam diyorsanız veya daha çok satış yapmak istiyorsanız hemen işe güzel bir alan adı alarak başlayın. Sonraki adım bir hosting firması ile anlaşarak blog yazabileceğiniz bir altyapı kurmak. Benim size tavsiyem WordPress olacaktır çoğu Blogger’ın tercih ettiği bir altyapıdır. Altyapısı ve sunmuş olduğu eklentileri sayesinde SEO açısından çok uyumludur. SEO nedir derseniz bilmeyenler için kısaca belirtmek gerekirse Google’ın sevdiği ve siteleri ön plana çıkarmak için uyulması gereken kurallar diyeyim. Şimdi sıra geldi yine SEO’ya uygun içerikler yazıp, kampanya ve ürünleri tanıtarak müşteri bulmanıza. İnanın bu yöntemi çok seveceksiniz. Siz müşteriyi değil müşteri sizi bulacak.

Satışınızı Arttıracak İp Uçları

İndirim Yapın

Sürekli sizden alan müşterilerinize indirim yapın. Birden fazla ürün alıyorsa birini geliş fiyatına verin. Bu indirimler müşterinizi memnun edecektir ve sürekli sizden alışveriş yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle bulunduğunuz çevrede, ortamda sizden başka temsilci var ise bu yöntemi mutlaka uygulayın ki müşteriniz başka temsilciye gitmesin.

Hediyeler Verin

Hediyeyi kim sevmez ki? Yukarıda belirttiğim gibi Avon’dan hem kazanç sağlıyorsunuz hem de her kampanyada temsilci hediyeleri kazanıyorsunuz. Bu hediyelerden müşterilerinize verebilirsiniz. Veya bütçenizi sarsmayacak şekilde çok uygun ürünlerden adetli alıp hediye edebilirsiniz.

Kampanya Yapın

Avon kataloğundaki kampanyalardan birbiriyle alakalı ürünleri birleştirerek veya bayan – erkek kampanyalarını birleştirerek kendi kampanyanızı yapın. Kampanyada olmayan ürünlerle de kampanyanızı oluşturabilirsiniz. Bu kampanyalarda ister indirim yaparsınız isterseniz hediye verirsiniz.

Avon temsilcisi ilk basamaktır. Yukarıda yazmış olduğum pozisyonlara gelerek gelirinizi çok daha fazla katlayabilirsiniz. Her bir pozisyona nasıl geleceğinizi ve ne kadar kazanabileceğinizi ileriki yazılarımda açıklayacağım. Ama öncelikle Avon Temsilcisi olarak işe başlamanız gerekmektedir.

Biz bir ekibiz ve gerçekten kazanç elde edebileceğiniz, istediğiniz saatlerde özgürce çalışabileceğiniz, keyifli bir şekilde nasıl para kazanılır bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sitemizi incelerseniz bu konuda ciddi bir emek verdiğimizi göreceksiniz. Merak ettiğiniz soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamaya çalışıyoruz. Kimse kazanç sağlamadığı bir iş için bu kadar emek ve zaman harcamaz. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Updated: 27 Nisan 2021 — 15:01

60 Comments

Add a Comment
 1. İy günler ben Kırşehir Akpınar ilçesinde yaşıyorum bende bu işi yapabilir miyim

  1. Yasmin: Türkiye’de yaşayan, 18 yaşını dolduran herkes bu işi yapabilir. Sizde sayfamızda bulunan Avon Temsilci Başvuru formunu doldurarak aynı gün temsilci olabilirsiniz.

 2. Ben şimdi bir şeyi merak ettim yorumları okurken aklıma geldi şimdi bir kişi avon temsilcisi oluyor ama satış yapmak için değil kendi Bakım ürünlerini temsilci ayağına geliş fiyatına Ucuzdan alabilmek kullanmak için Temsilci oluyor siz bunu fark edebiliyor musunuz yoksa böyle yapan kişiler var mı acaba ya da şu an ben milleti aydınlattım mı 🙂

  1. Ömer: Avon Temsilci olunduğunda satış yapma zorunluluğu yoktur. Her ay sipariş verme zorunluluğu da yoktur. Herkes sadece kendi ihtiyaçlarını daha uygun fiyata alabilmek için temsilci olabilir. Satış yapanlar ayrıca kazanç sağlar ve hediye kazanırlar.

 3. İyi günler internetten AVON ürünlerini satmak için bir sayfa oluşturduğumuzda uzaktaki kişilere kargoyu nasıl ulaştıracağız? İlk bize gelicek biz ise onların adresine mi göndereceğiz? Onlardan para alma işlemi nasıl olucak?

  1. Cemile Nur Duman: İki türlü gönderebilirsiniz. Birincisi dediğiniz gibi size gelir siz müşteriye kargolarsınız. İkincisi Avon sayfasından sipariş girerken 55555 kodunu eklersiniz (bu kod müşteriye gidecek anlamına geliyor) ve geçici adrese tıklayarak alıcının ismini ve adres bilgilerini girerek direk kargoyu müşterinize yollayabilirsiniz. Ödemeyi ise müşterileriniz hesabınıza havale yapabilir veya Avon’un yeni bir uygulaması olan paym.es/avon’a kayıt olarak ödeme linki oluşturup müşterinizin bu linkten kredi kartı ile ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamada bir gün sonra hesabınıza paranız yatırılmaktadır.

 4. Merhabalar,
  Yeni başladığım satış liderlik pozisyonumda beş temsilcim ile birlikte minimum 1250tl sipariş oluşturdum. Avon ofisimi kontrol ettiğimde kazancım sıfır olarak gözükmektedir. Kazancım bana ne zaman yansıtılacak ya da ilk durumda herhangi bi kazanç var mı? Teşekkürler.

  1. Dilek: Satış Lideri olma + HBP Destek + Temsilci Geliştirme olarak kazanç sağlamış oluyorsunuz. Ne kadar kazanç sağladığınızı Satış Liderinizden öğrenebilirsiniz.

 5. Merhaba ben 600 liralık ilk siparsimi girdim bunun bir miktarını ödedim kalan tutarı vadeli. Ödeyeceğim 600 liralık siparişi geçtiğim için 100 lira avon para kazandım bu avon parayı borçumu öderken kullanabilirmiyim

  1. Seher: AvonParalar borç ödemede kullanılmamaktadır. Anasayfanızda bulunan “Avon Güzellik Pazarı”nda bulunan ürünleri alırken kullanabilirsiniz.

 6. Merhaba;
  Ben yeni üye oldum da satış yapma zorunluluğum var mı??

  1. Meryem: Satış yapma zorunluluğunuz yoktur. Her kampanya sipariş verme zorunluluğunuz da yoktur. Yeni üye olduysanız 3 kampanya sipariş vermezseniz temsilciliğiniz düşer, 1 kere sipariş verirseniz bu süreç 6 kampanya uzar. Temsilciliğiniz düştüğünde tekrar temsilci olabilirsiniz. Herhangi bir ücret veya yaptırım yoktur.

 7. Ben yeni üye oldum ve sipariş verirken en son butona geldiğimde bana siparişin kadar on odeme yapmalısın dio 20 tl lik sipariş kargo ücreti ödermiyim bide bu onlinr magaza üzerinden sipariş nasıl alınıyo avon para hesaba mi yatıo yoksa sadece avon da mı kullanmalıyız bu arada online üye oldum

  1. Buse: Online üye olduğunuz için ya kredi kartı ile ödeme yapmalısınız ya da kapıda ödeme seçeneğini seçerek sipariş verebilirsiniz. 15 gün vadeli almak istiyorsanız Satış Lideriniz ile görüşmelisiniz. Normalde 135TL altında kalan siparişlerde 10TL kargo ücreti çıkmaktadır. Bir kaç kampanya bu limit 50TL idi. K9’da ise 75TL altında kalan siparişlerde 10TL kargo, 75TL-300TL arası kargo 1,75TL ve 300TL ve üzeri ücretsizdir. Sipariş verirken ister hediyeyi isterseniz AvonParayı seçebilirsiniz veya kampanya bitmeden bu seçeneğinizi kendiniz veya Satış Lideriniz değiştirebilir. AvonParalarınızı Avon anasayfanızda bulunan Avon Güzellik Pazarı’nda bulunan birçok hediye seçeneğinde harcayabilirsiniz.

 8. Merhaba ben temsilci oldum ama sifre sms.olarak geldi kimse aramadı bi sorun olur mu acaba ve sipariş verdiğim ürünler ne zaman içinde faturalanır

  1. Rama: Temsilci numaranız ve şifreniz SMS olarak gelmektedir. Sizi birinin araması gerekmiyor sadece satış lideriniz kampanya hakkında bilgi vermek için ve fırsat paketleri için arayabilir veya mesaj yolu ile ulaşabilir.

 9. Misal diyelim ben ben temsilcilikten bi üst seviyeye çıkmak istedim form felan doldurdum diyelim 5 kişiyide kayıt ettim bir iki ay öyle devam etti sonra işler ters gitti ve benim altımdakiler sipariş girmedi ben bu işi beceremedim herhangi bir zararı bana oluyormu?

  1. Emine: Herhangi bir zararı veya yükümlülüğü yok. İstediğiniz zaman bırakabilirsiniz

 10. Merhaba ben avon paramı nasıl görebilirim ve nasıl kullanabilirim.

  1. Sevgi: Temsilci numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Anasayfanızda bulunan “Avon Güzellik Pazarı”na tıklıyorsunuz. Burada kazanmış olduğunuz AvonPara’ları görebilir ve burada bulunan hediyelerden istediğiniz adet kadar AvonPara’nıza göre seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.