Avon Satış Lideri Ol, Temsilci Kaydı Yaparak Sende Kazan

Ek gelir elde etmek istiyorsunuz fakat aradığınız işi henüz bulamadıysanız Avon’lu olmanın ayrıcalığını sizde yaşayın. Günümüz şartlarında yetmeyen maaşlar sebebiyle herkes ek iş derdinde. Evde rahat bir şekilde, başımda patron olmasın huzurla çalışayım diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz.

Renklerin cümbüşüne, kokuların muhteşem dünyasına hoşgeldiniz. Haydi şimdi Avon’da yükselmek adım adım zirveye ulaşmak nasıl olur, öğrenelim.

Avon Satış Lideri Nedir?

Avon Temsilciliğine göre çok daha avantajlı ve kazançlı olan Satış Lideri konumu ile her ay çok değerli hediyeler ve yüzlerce TL kazanabilirsiniz. İsterseniz ürün satışı yapar artı temsilci kaydı yaparak ekip oluşturur ve daha fazla gelir imkanı sağlayabilirsiniz. Nasıl para kazanacağınız tamamen size bağlıdır. Çalışma saatlerini ve yönteminizi siz belirlersiniz.

Avon Satış Lideri Nasıl Olunur?

(SL) Satış Lideri olabilmek için elbette öncelikle temsilci olmanız gerekmektedir. Temsilci olup bir süre katalog ile satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz fakat ben daha çok kazanç sağlamak istiyorum derseniz temsilci başvurusu yaptıktan sonra sistemden size özel bölümden Satış Lideri başvurusu yaparak ekibinizi oluşturup kazanmaya başlayabilirsiniz.

Avon Satış Lideri Başvuru

Temsilcileri Nasıl Bulurum?

Önceki yıllarda temsilci bulmak ve kaydını yapmak oldukça zor ve zaman alıcıydı. Temsilciyi sadece arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan, tanıdıklarınızdan kısacası çevrenizden yapabiliyordunuz veya pazar gibi yerlerde stand açarak tanımadığınız kişileri de temsilci yapabiliyordunuz. Temsilci olmak isteyenlere bir form doldurtup imzalattıktan sonra nufüs cüzdanı önlü arkalı fotokobisi ve ikametgâhına ait bir fatura isteyip bu 3 evrağı Avon’a yollayıp temsilcinizi kayıt yapabiliyordunuz.

Günümüz şartlarında temsilci bulmak ve kaydını yapmak oldukça kolaylaştı. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte Türkiye’nin her yerinden temsilcileriniz olabiliyor. Yukarıda yazmış olduğumuz arkadaşlarınızı, tanıdıklarınızı veya stand açarak tanımadığınız kişileri yine form doldurarak kayıt yapabilirsiniz ama bu kişiler sınırlı olacağından daha çok temsilci kaydı yapabilmek için internetin faydalarından yararlanarak sadece bulunduğunuz bölgeden değil tüm Türkiye’den temsilcilerinizin olmasını sağlayarak daha çok kişiye ulaşmanızdır. İnternetten form doldurmadan kayıt yapmak için Avon’un bize sunmuş olduğu büyük kolaylık olan Satış Liderlerinin ekranında bulunan “Hizlı Kayıt” bölümüne temsilci adayının isim-soyisim, doğum tarihi gün-ay-yıl şeklinde, mail adresi, telefon numarası, adres ve TC kimlik numarasını doldurarak kayıt yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Gücünden Faydalanın

Çoğumuz sosyal medyada çok zamanımızı geçiriyoruz ve birçok arkadaşlıklar ediniyoruz. Bunları fırsata çevirerek kendinize temsilciler bulabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş Türkiye’de ikametgahı olan herkesi temsilci yapabilirsiniz. Unutmayın aktif temsilci yani sipariş verecek olan kişiler olmalı. Sipariş vermeyeceğinden emin olduğunuz kişileri sırf kayıt yapmak için yapmayın size bir faydası olmaz.

Temsilcilerinizden Tavsiye Alın

En kolay kayıt bulma yöntemlerinden biri olan tavsiye ile temsilci kaydının hem size hem de tavsiye eden kişiye faydası bulunmaktadır. Siz ekibinizi büyütürken tavsiye eden kişi de muhteşem hediyelerin sahibi olur. Tavsiye edilen kişi 120TL’lik sipariş verdiğinde ve siparişine 2 adet katalog eklediğinde tavsiye eden kişi birbirinden güzel hediyeler kazanır. Bu hediyelerin neler olduğunu görmek için her kampanya değişen temsilci hediyeleri yazımızı inceleyin. https://www.temsilcifirsatlari.com/avon-temsilci-hediyeleri

Aşağıdaki linkten temsilci için başvuru yapabilirsiniz.

AVON TEMSİLCİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Temsilci olduktan sonra Satış Lideri başvurusu iki şekilde yapılabilir. Öncelikle kendi Satış Liderinizden sizin Satış Lideri olmanız için başvuruda bulunmasını rica edebilirsiniz. Liderinizi bilmiyorsanız liderinizin iletişim bilgilerini fatura veya temsilci panelinden görebilirsiniz. İkinci yöntem ise online olarak siz başvuru yapabilirsiniz. Bunun için avon.com.tr sitesinden temsilci girişi butonuna basarak temsilci numaranızı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yaptıktan sonra İşini Yönet butonuna tıklıyorsunuz. Ardından sağ üst köşede bulunan “MENU” yü tıkladıktan sonra açılan yerde “BANA Özel” başlığının altında bulunan “Satış Lideri Başvuru” başlığını tıklayarak gerekli bilgileri doldurarak Satış Lideri başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tabi hemen lider olamıyorsunuz. Bazı koşullar ve kotalar bulunmaktadır. Zirveye çıkmak için adım adım o koşulları yerine getirelim.

5 aktif Temsilci + 1250TL Satış Rakamı

Satış Lideri olabilmek için öncelikle 5 aktif temsilci yapmanız gerekmektedir. Aktif temsilci nedir? Temsilci kaydını yaptınız, kaydını yaptığınız temsilci sipariş verirse aktif temsilci olur. Yani sipariş vermeyen temsilci size avantaj sağlamaz. Kayıt yapılan temsilcinin aktif sayılabilmesi için en az 100TL’lik sipariş vermesi gerekmektedir.

Sipariş veren 5 aktif temsilci yaptınız. Siz de lider olmak ve bu pozisyonda kalabilmek için her kampanya en az 150TL’lik sipariş vermeniz gerekmektedir.

Temsilciler ile birlikte sizin siparişlerinizin toplamı 1250TL’ye ulaştığında kotanızı doldurmuş ve o kampanyayı kazanç sağlayarak kapatmış oluyorsunuz.

Her kampanyanın kotasını aşarsanız seviyeleri atlamış olacaksınız. Adaylıktan çıkıp Satış Lideri olmaya ve kazanç elde etmeye başlamış olacaksınız.

Satış Lideri Seviyeleri Nelerdir?

Girişimci, Yönetici, Direktör ve Koordinatör olarak gruplara ayrılır. Her grupta 3 seviye olmak üzere toplamda 12 seviye bulunmaktadır.

Şimdi bu seviyeleri ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Avon Girişimci

Satış Lideri: 5 aktif temsilci + 1250TL sipariş rakamı

Uzman: 7 aktif temsilci + ekibinizle toplam 2500TL sipariş rakamı

Bronz: 10 aktif temsilci + 5000TL sipariş rakamına ulaşmanız gerekmektedir.

Avon Yönetici

Gümüş: Seviyeler yükseldikçe işimizde haliyle zorlaşıyor. Bu seviyede 13 aktif temsilciye ek olarak Satış Liderine de ihtiyacımız var. Temsilcileriniz arasından işini severek yapan, sizin temsilcilerinize liderlik yaptığınız gibi ekibine liderlik yapabilecek birini seçip Satış Liderliği hakkında bilgi vererek bu pozisyonda başlatmanız gerekiyor. Bir Satış Liderinizin olması size bir çok avantaj sağlayacaktır. Kendi kazanacağı gibi sizin de kotanıza katkı sağlayarak seviye atlamanızda önemli bir rol oynayacaktır. Örneğin; siz ekibinizle birlikte 5000TL satış rakamına ulaşıyorsunuz, Satış Liderinizde ekibi ile birlikte 4000TL satış yaptığında siz kotanıza ulaşmış oluyorsunuz. 9000TL’lik ciro yapmak yerine sadece 5000TL’lik ciro için çaba sarfettiğinizden dolayı Satış Lideriniz üzerinizdeki yükü büyük oranda azaltmış oluyor.

Gümüş seviyesi için gerekli şartlar; 13 aktif temsilci + 1 uzman satış lideri + 9000TL satış rakamıdır.

Avon Altın

17 aktif temsilci + 2 satış lideri + 16000TL satış rakamı

Avon Platin

21 aktif temsilci + 3 uzman satış lideri + 25000TL satış rakamı

Avon Direktör

Direktör SL: Şimdiye kadar kazançlarımız oluyordu fakat artık en kazançlı seviyelere geldik. Aylık kazancınız asgari ücret kadar olacaktır. Yani düzenli bir şekilde aylık kazancınız olacaktır. Sizinle beraber altınızdaki liderleriniz de seviye  atlamış ve kendilerini geliştirmiş olmalıdır.

Direktör olmak için 29 aktif temsilci + 3 uzman + 1 gümüş satış lideri + 36000TL’lik satış rakamına ihtiyacınız vardır.

Avon Kıdemli Direktör

30 aktif temsilci + 3 uzman + 2 gümüş satış lideri + 50000TL satış rakamına ulaşmanız gerekmektedir.

Avon Grup Direktör

Direktör seviyesinin son basamağında 35 aktif temsilci + 3 uzman + 3 gümüş satış lideri + 80000TL satış rakamına ihtiyacınız vardır.

Avon Koordinatör

Koordinatör SL: Çok güzel kazançların, fırsatların ve hediyelerin olduğu bu seviyede çok çalışacağız ama tatil hediyeleri ile dinleneceğiz.

Bu grupta 40 aktif temsilci + 3 gümüş + 1 direktör satış lideri + 140000TL satış rakamı gereklidir.

Avon Kıdemli Koordinatör

Evet sonunda Audi araç hediye seviyesine geldik. Eğer bu aracı 3 yıl üst üste kazanırsanız araç sizin oluyor. Evet, yanlış duymadınız. Üç yıl boyunca seviyenizi koruyarak hem kazanç elde ederek hem birbirinden muhteşem hediyelerin sahibi olmanın yanı sıra bir de en büyük hediye olan Audi araç da sizin olacaktır. Çekilişsiz kurasız sadece sizden istenen kıdemli koordinatör seviyenizi korumaktır. Altınızdaki liderleriniz ve temsilcileriniz ile birlikte ekip olarak çalışarak bu aracı kazanmanız hayal değil. Peki bunu elde etmeniz için neler gerekli? 45 aktif temsilci + 3 gümüş + 2 direktör satış lideri + 225000TL satış rakamına ulaşmanız gereklidir.

Avon Grup Koordinatörü

Şirketler personellerine araç tahsis ederler ama Mercedes tahsis edeni zor bulunur. Evet Avon bu seviyedeki tüm çalışanlarına Mercedes veriyor. 3 yıl üst üste kazanırsanız araç sizindir. Hangi iş veren böyle bir güzel imkan sağlayabilir ki? Hemde evinizde istediğiniz saatlerde çalışarak.

Bu seviye için 50 aktif temsilci + 3 gümüş + 3 direktör SL + ekibinizle birlikte toplam 400000TL ciroya ulaşmanız gerekmektedir.

Evet, arkadaşlar Avon’da çalışma şekline ve performansınıza göre ayda binlerce Lira kazanabilirsiniz. Sınırsız kazanç olanağı bulunmaktadır, herşey sizin elinizde. Liderler için yukarıda okuduğunuz gibi kazançlar, fırsatlar, tatiller, hediyeler ve son model araçlar sizin olabilir. Hayallerinizi sınırlamayın Avon’da herşey mümkün!

Sormak istediğiniz aklınıza takılan sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplamaya çalışacağım.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim…

Updated: 23 Nisan 2020 — 14:02

22 Comments

Add a Comment
 1. Ben yeni yonetici oldum 5 tane uyem var ama hala siparis vermediler ben bu temsilcilerin aldigi hediyelerden yararlanabiliyormuyum acaba temsilciyken kazandigim hediyelerim vardi kampanyanin yarisinda yonetici oldum ama 700 tllik hefiyeyi kazanmistim suan faturamda hediyemle ilgili bisey yazmiyo

  1. Rahme: Satış Lideri olsanızda Fırsat 1,2 ve 3 hediyelerini kazanabilirsiniz. Temsilci fiyatı ile hediyelerin üzerinde yazan tutar kadar siparişiniz olduğunda üzerlerinde yazan kadar siparişinize 4 veya 8 katalog eklemeyi unutmayın. Hediyeler bir sonraki kampanyada vereceğiniz ilk sipariş ile gelir.

 2. Örnek veriyorum şuan 7 üyem var.ve satış lideri oldum grubumla belirlenen miktara ulaştık.her ay her ay üye eklemek zorunda mıyım?3 ayda bir üye eklemek zorunda mıyım? üye eklemedigim taktir de üyelerim üst grup direktörüne mi geçecek?

  1. Nihal: Evet, Satış Liderliğinde ekibinizi sürekli büyütmelisiniz. Seviye atlayabilmeniz için aktif temsilci sayısı ve ciro rakamı artmaktadır. Temsilci kaydı yapmadığınızda ilerleyemezsiniz kazanç da sağlayamazsınız. Bıraktığınızda temsilcileriniz Satış Liderinize geçer.

 3. Bu bahsedilen ciro yu ne kadar zaman içinde yapmamız gerekiyor .

  1. Kutluhan: Bir kampanya süresince yapılması gerekiyor.

 4. Ben satış lideri oldum ama üyelerim yoktu bana tanesi 35 liradan temsilci alabileceğim söylendi ücrette direktörün ibanina yatırmam gerekiyormus bende bir faturalanma olmayınca müşteri hizmetleri aradım böyle bir bilgi olmadığını söylediler parayla temsilci alma diye birşey varmı yardımcı olursanız sevinirim

  1. Gamze: Satış Lideri olduğunuzda kendi ekibinizi kurmalısınız. Bunu ya çevrenizden, ya sosyal medyadan veya reklam vererek yapabilirsiniz.

 5. 5 temsilcim var 1250tl satışı geçiyoruz. Ama ben yükselmek istemiyorum satış liderliğinde kalmak istiyorum.Bir sakıncası var mı?

 6. iyi günler iyi çalışmalar dilerim.5 temcilsim ile 1250tl satışı geçiyorum. Ama satış liderliğinde kalmak istiyorum.Ama yükselmek istemiyorum.Yükselmediğim için satış Liderliği yanar mı bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Ümit: Hayır bir sakıncası yok. Sadece priminizi etkiler. Hızlı Başlangıç Primi 6 kampanya boyunca geçerlidir.

 7. Bronz liderim ama araba kazananlar varmış benim gibi seviyesi olanlar nasıl kazanabiliyorlar yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Umut: Evet, araba kazanılıyor ama bulunduğunuz seviyede değil. Kıdemli Koordinatör Audi Otomobil, Grup Koordinatörü Mercedes Otomobil kazanıyorlar.

 8. Ben satis lideri oldum kendi temsilcim var onlarin verdigi siparisi onayladikdan sonra kendi siparis sayfamda gorunuyor ben onlari siparis vermek zorundamiyim kafam karisti lendi siparislerimi vericem kafam karisti suan ne yapmaliyim??

  1. Yasemin: Hayır, temsilcilerin siparişlerini siz vermiyorsunuz. Sipariş veremeyenlere nasıl vereceklerini öğretebilirsiniz. Sadece kendi siparişinizi verebilirsiniz.

 9. Avon satisi yapmak istiyorum

 10. Size katilmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.