Temsilci Olmak İçin Ücret Ödeniyor mu?

Özellikle ev hanımlarının serberst çalışma şekliyle kazanç sağlamak için ilk tercihi olan doğrudan satış sistemi aynı şekilde öğrenci ve çalışanlar içinde ek gelir imkanı anlamına gelmektedir. Temsilci olmayı düşünenlerin en çok merak ettiği hususlardan biri temsilci olmak için ücret ödeniyor mu? sorusudur. Türkiye’de yerli ve yabancı (Avon, Oriflame, Dore, Amway, Hunca vs) marka hizmet vermekte olup, her birinin farklı uygulamaları bulunmaktadır. Bu sayfada 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla temsilci ile hizmet veren Avon’un uygulamasına bakacağız.

Üyelik Ücretsiz

Son Yıllarda Ücret Alınmıyor

Evet değerli arkadaşlar Avon temsilcisi olmak isteyenlerden 2014 yılından beri hiç bir ücret alınmadığını görüyoruz. Muhtemelen bundan böyle ücretsiz olarak devam edecek gibi görünüyor.

1-8 TL Ücret Alınıyordu

2014 Yılı öncesinde temsilci olmak isteyen arkadaşlardan her kampanya değişen rakamlarda ücret alınıyordu. En yüksek 8 TL en düşük 1 TL gibi bir ücretlendirme yapılıyordu.

Üyelik Ücreti İlk Siparişinizde Faturanıza Ekleniyordu

Ücretli olduğu dönemde insanlar bu ücreti nereye ödeyeceğini çok merak eder, bazen kendilerini kayıt yapan takım öncülerine vermek isterdi. Durum çok farklı olup, bu ücreti temsilciliğiniz onaylanıp, ilk siparişinizi verdiğinizde faturaya eklenir. Örnek 100 TL sipariş verdiniz 8 TL’de temsilci ücreti olduğunu kabul edersek siz ilk siparişiniz de 108 TL ödemeniz gerekirdi.

Sipariş Vermemeniz Halinde Üyelik Ücreti Ödemezsiniz

Denemek amaçlı temsilci oldunuz ama işler umduğunuz gitmedi ve hiç sipariş girişi yapmadınız. 3 Kampanya boyunca hiç sipariş girmemeniz halinde sistem sizi otomatik olarak iptal etmektedir. Bu tüm temsilciler için geçerli olup, yeni, eski ayrım yapmadan 3 kampanya sipariş vermediğinizde iptal edilir. Siz hiç sipariş vermediğiniz için temsilci ücreti ödemeniz gerekmez. Yani sonradan bir borç vs çıkmaz.

Tekrardan Temsilcisi Başvurusu Yapabilirsiniz

3 Kampanya boyunca sipariş verememek bir suç yada kusur olmayıp, bu durum Avon ile sizin aranızda herhangi bir soruna neden olmaz. Dilediğiniz zaman tekrar başvuru yaparak Avon Temsilcisi olabilirsiniz. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda başvuru yöntemleri ve avantajları, dezavantajları aktarılmaktadır. https://www.temsilcifirsatlari.com/nasil-olunur

Updated: 23 Nisan 2020 — 14:54

43 Comments

Add a Comment
 1. Siparişler kargoyla geliyor muş peki kapıda ödemeniz var mi yoksa kredi kartı mi geciyor

  1. Saniye: Avon’da bir çok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Ödeme 15 gün sonra olup ister ATM ister PTT’den veya isterseniz Avon sisteminden kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda nakit ödeme yöntemi de bulunmaktadır.

 2. üye olduktan sonra katalog ücretsiz olarak mı geliyor yoksa biz li sipariş ediyoruz

  1. Sevim: İlk kataloğunuzu Satış Liderleri olarak ücretsiz yolluyoruz.

 3. Merhaba ben avon üyesiyim ablamda üye oldu ve kendisine alt ekip kurdu bende ona destek olmak istiyorum liderimi nasil değiştire bilirim?

  1. Hanım: Lider değiştirilemiyor. Ancak temsilciliğinizin iptalini isteyip daha sonra tekrar temsilci başvurusunda bulunabilirsiniz.

 4. Biz istemedigimiz sürece bi ücret talep etmiyorsunuz dimi

  1. Fatma: Ürün bedelleri hariç hiç bir ücret talep edilmez. Temsilci olmak için de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Dilerseniz sitemizden temsilci başvuru formunu doldurup aynı gün içerisinde temsilci olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.