Avon Satış Liderleri Ne Kadar Kazanır?

Yaz bitti, kış kapıda. Mevsimler, günler, aylar değişiyor. Milenyum çağında her daim bakımlı ve güzel olmalıyız. Gün içerisinde bir çok kişi ile görüşüyoruz ve toplumda bakımlı insanlar daha çok rağbet görüyor. Avon’un renkli ve büyülü dünyasına adım atıp temsilci olduysanız şimdi tüm nimetlerden yararlanma vakti gelmiştir. Satış Liderliği daha kazançlı ve sağladığı imkanlar daha da avantajlıdır. Hem temsilcilik yaparak hemde Satış Liderliği yaparak kazancınızı nasıl artırabileceğinizi size bu yazımızda detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Satış Liderleri Nasıl Kazanır?

Öncelikle Satış Liderleri Türkiye’nin dört bir yanından temsilci kaydı yaparak kendilerine ekip oluştururlar. Temsilcilerin satışlarından kazanç sağlarlar. Tabii ki sadece temsilcilerin satışından kazanç sağlamak yeterli değildir. Ürün satışı yaparak da %33’e varan oranda gelir elde ederler. Kayıt yaptığınız temsilcilerinizin en az 100TL ve üzeri satış yapması veya siparişi olması gerekmektedir. Aktif temsilci diye tabir ettiğimiz temsilci size kazanç sağlayacaktır. Kayıt yaptınız ve hiç siparişi olmayan temsilciye Pasif temsilci diyoruz ve size hiçbir kazanç sağlamaz. Ayrıca kayıt olup 3 kampanya üst üste sipariş vermeyen kişiler listenizden silinmektedir.

Temsilciniz satış yaptıkça onun satışından seviyenize göre değişen oranda pirim kazanırsınız. Liderliğinizin ilk yılında Hızlı Başlangıç Pirimi de kazanırsınız.

Avon Satış Lideri Kazançları

Aşağıda detaylı bir şekilde inceleyelim.

Başlangıç Pirimi

Liderliğinizin ilk yılında 13 kampanya boyunca 100TL ile 400TL arasında değişen bu pirimi alabilmek için gereken koşullara göz atalım.

Liderlik Kampanya Sayısı (LKS): Temsilci oldunuz ve Satış Liderliğine başvurdunuz fakat bulunduğunuz kampanyada henüz temsilci kaydı yapamadınız. Böyle bir durumda henüz Satış Lideri olamadınız. Bir sonraki kampanyada kayıtlarınızı yaptınız ve bu kayıtlardan sipariş verenler olduğunda Satış Lideri olmaktasınız ve Liderlik Kampanya Sayısı yani LKS1 olarak kabul edilirsiniz. Bundan sonraki kampanyalarda LKS2, LKS3… şeklinde devam edecektir. Liderlikte kaçıncı kampanyada olduğunuzu gösteren bu rakamlara dikkat etmeniz gerekiyor çünkü kazancınız bu rakamlara göre belirlenmektedir.

1. – 2. ve 3. Nesil Temsilciler

Evet, başlıktan da anlayacağınız üzere 3 nesil bulunmaktadır. 1. Nesil demek size direk bağlı olan temsilcilerdir ve en kıymetli olanlardır çünkü oran bakımından en yüksek kazanç oranına sahiptirler. Örnek ile açıklamaya çalışayım. Ben Özlem Satış Lideri oldum ve temsilci buldum adı Berna ve Berna’da Satış Lideri olmaya karar veriyor ve o da temsilci buluyor. Berna benim birinci neslim oluyor. Berna’nın bulduğu temsilciler benim ikinci neslim olmaktadır. Berna’nın da bir temsilcisi ismine Ayşe diyelim, Satış Lideri oluyor ve Ayşe’nin temsilcileri de benim 3. neslim oluyor. Sadece 3 Nesilden kazanç sağlayabileceğinizi unutmayın. Yani Ayşe’nin temsilcilerinden biri Satış Lideri olup temsilci kaydı yaptığında 4. nesile giriyor ve kazanç sağlanmıyor. Hızlı Başlangıç Pirimini kazanabilmek için birinci nesil aktif (sipariş veren) temsilci sayısına dikkat etmek gerekir.

Grup Ödül Satış: En önemli hususlardan biridir. Biz ve ekibimizin yaptığı satış tutarıdır. Size direk bağlı temsilcilerinizin, liderlerinizin ve onların yaptığı satışlar grup ödül satışına eklenir. Satışlardan nasıl ödüller kazanılır onları görelim.

5 aktif temsilci + ekip satış toplamı 1250TL

Başlıktaki şartları yerine getirdiğiniz takdirde 100TL pirim kazanırsınız.

7 aktif temsilci + ekip satış toplamı 2500TL

Ekibiniz ile birlikte 2500TL satış rakamına ulaşıp 7 aktif yaptığınız takdirde kazancının 200TL olacaktır.

9 aktif temsilci + ekip satış toplamı 3500TL

9 aktif ile beraber 3500TL toplam siparişiniz olduğunda kazanacağınız miktar 300TL’dir.

10 aktif temsilci + ekip satış toplamı 5000TL

Evet, arkadaşlar aktif sayıları ve sipariş toplamları seviyeler yükseldikçe yükseliyor. 5000TL sipariş rakamına 10 aktif ile birlikte ulaştığınızda alacağınız prim 400TL olacaktır. İsterseniz 13 kampanya boyunca bu şartları yerine getirerek 400TL kazanabilirsiniz.

Kazançlar bitti mi? Tabii ki hayır. 400TL’den daha fazla kazanmak istiyorum diyenler okumaya devam edin.

Grup Koordinatörü Ol Kazançlarını Artır

Avon’da sistem 4 ana grup ve 12 seviyeden oluşmaktadır. Her seviyede kazançlar ve fırsatlar değişmektedir. Şimdi hangi seviyede ne kadar kazanılır bunu inceleyelim.

Liderler Girişimci, Yönetici, Direktör ve Koordinatör şeklinde gruplara ayrılmaktadır.

Girişimci

Lider 100TL: 5 aktif temsilci + ekibinizle birlikte 1250TL sipariş rakamına ulaştığınızda 100TL seviye atlama parası alırsınız.

Uzman 200TL: 7 aktif temsilci + ekibinizle birlikte 2500TL satış rakamınız olduğunda 200TL seviye atlama parası. 100TL uzman olduğunuzda 100TL de gelecek kampanya uzmanlık seviyenizi koruduğunuzda ödenmektedir.

Bronz 300TL: 10 aktif temsilci + ekip satış rakamı 5000TL’ye ulaştığınızda seviye atlama ücreti 150TL ve bir sonraki kampanya seviyenizi koruduğunuzda yine 150TL alırsınız.

Yönetici

Gümüş: Yöneticiliğin ilk aşaması olan Gümüş seviyesinde 400TL seviye atlama ve sonraki ay seviyenizi koruduğunuzda yine 400TL alacaksınız.

Altın: Yükselmeye devam ettiğinizde Altın seviyenizde 500TL kazanırsınız.

Platin: Yöneticiliğin son seviyesinde Platin olduğunuzda 600TL seviye atlama ve koruma ücreti alırsınız.

Direktör

Direktör: Bu seviyede 800TL seviye atlama ve koruma ücreti alırsınız. Ayrıca çeşitli hadiyelerde kazanırsınız.

Kıdemli Direktör: 1000TL seviye atlama ve koruma ücreti alırsınız ve çeşitli hediyelerin sahibi olursunuz.

Grup Direktörü: 1200TL ve birçok hediyelere sahip olacağınız bir seviyedir.

Koordinatör

Koordinatör: Bu grup Avon’da son gruptur ve içerisinde 3 seviye bulunmaktadır. İlk seviye koordinatör seviyesine ulaştığınızda 1500TL seviye atlama ödülün yanı sıra 5 yıldızlı otellerde tatil ödülleri de kazanırsınız.

Kıdemli Koordinatör: Artık daha kazançlı ve araba kazandıran seviyelerdeyiz. Hem 2000TL ödül hem AUDİ araba hem de tatil ödülleri kazandıran seviyelerdeyiz. AUDİ araç kullanım hakkını elde edersiniz 3 yıl seviyenizi korursanız AUDİ araç sizin olur.

Grup Koordinatörü: Liderliğin son aşamasında 3000TL seviye atlama ödülüne ek olarak tatil ve MERCEDES 1 yıllık kullanım hakkı yanı sıra sizinde olmasını sağlayabilirsiniz.

Seviye ödülleri bir defaya mahsustur. O yüzden adım adım her kampanya seviyelerimizi yükseltmemiz gereklidir.

Yıl Sonu Hediyeleri

Yıl sonu seviyenize göre otomobilin de içinde olduğu çeşitli hediyeler vardır. Tabi bu büyük hediyeler direktör ve üst seviyeleri için geçerlidir. Bu hediyeleri alan bir çok lider bulunmaktadır. Sabırla ve azimle çalışıldığında başaramayacağınız hiçbir şey yok. Sadece kendinize hedef belirleyin ve o yolda ilerleyin.

Avon Satış Lideri Yıl Sonu Hediyeleri
Updated: 23 Nisan 2020 — 13:51

5 Comments

Add a Comment
  1. Merhaba bana gogle üzerinden reklam verebilirsiniz

  2. Merhaba ben reklam vermek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

    1. Aykan Keskin: Reklam için Instagram, Facebook ve Google reklamları nasıl verilir? Youtube’da ki eğitim videolarınız izleyebilirsiniz.

  3. Merhabalar.Avon gelişim lideri oldum. Hedefimi de tutturdum. Maaşlar 2 haftanın carşamba günü yatıyor değil mi?

    1. Ümit Kader: Evet, pirimler her ayın 2. Çarşamba günü yatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2019 BU SİTE AVON KOZMETİK'İN RESMİ SİTESİ DEĞİLDİR. RESMİ SİTEYE https://www.avon.com.tr ADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.